Web Analytics

Adipex Retard: Obávaná „zlatá vejce“

Velikonoce se neomylně spojují s vejci, takže ani my nezůstaneme mimo toto téma, ačkoli rozhodně nebude nijak radostné. Zlatá vejce, jak se někdy označuje lék Adipex Retard, jsou stále více vyhledávána na internetu.

Lidé ovšem nehledají ani tak informace, jako možnost si ho koupit. A protože se jedná o silný lék, který je vázán na lékařský předpis a podrobné vyšetření, uchylují se ke koupi „zbytků“ od jiných pacientů a nebo ještě hůř – padělků.

Právě protože je toto téma natolik rozšířené a závažné, podíváme se na vše kompletně.

Co je Adipex Retard

Adipex je především lékem. Jako anorektikum je vázán na lékařský předpis. Jeho účinnou látkou je fentermin a působí tak, že snižuje nadměrnou chuť k jídlu, potlačuje pocit hladu, tím se celkově snižuje příjem potravy a dochází k úbytku na váze.

Je však předepisován pouze pro vážné případy, kde je nutné snížit hmotnost kvůli jiným zdravotním obtížím. Rozhodně není vhodný na běžné hubnutí!

Něžádoucí účinky Adipexu

Jestli má nějaký lék závažné a také časté vedlejší účinky, pak je to bezpochyby Adipex Retard. Mezi ty nejčastější patří zvracení, průjem, zácpa, závratě, nespavost, ale třeba také jaterní onemocnění či závislost.

Pacienti, kteří „zlatá vejce“ užívaly, nejčastěji tvrdí, že jejich zdravotní stav se výrazně zhoršil. A především, že i když byl lék efektivní v redukci váhy, došlo k jejímu opětovnému zvýšení. To je typický příklad, kdy není při hubnutí změněna životaspráva.

Způsobuje i smrt!

Na internetu můžete o Adipexu najít stovky různých diskuzí, ze kterých jde často až „mráz po zádech“. Kromě vedlejších účinků se zde objevují i ty nejhorší možné varianty – úmrtí.

Faktem je, že aby mohl být lék užíván, musí mít pacient vysoké BMI a také musí být důkladně vyšetřen (např. jaterní testy). Dále jsou přísná omezení ve stravování jako např. vyloučení kofeinu a alkoholu. To vše, protože se jedná o silný lék.

Pokud si ovšem někdo opatří Adipex svépomocí a nekonzultuje jeho užívání s lékařem, pak hrozí i fatální následky. Nemusí se jednat nutně o působení samotného léku, ale jeho užívání může napomoci k závažnému poškození zdraví, někdy až ke smrti.

Proč si Adipex neobjednávat

Už výše zmíněné důvody jsou dostatečnou výstrahou, proč se tomuto léku vyvarovat bez předepsání lékařem. Nicméně jsou zde ještě další rizika, která přímo vyplývají z neoficiální distribuce.

Objednávat léky, které podléhají předpisu lékaře, na internetu je vysoce riskantní. Odhlédneme-li od zákona, pak se jedná především o nebezpečí toho, zda jsou vůbec léky pravé. Může se jednat o padělky, vyrobené v Číně, které mají zcela odlišné (mnohdy nebezpečné) složení.

I nákup od pacienta, který ještě má zbytek je nebezpečný. Jednak mohl manipulovat s obsahem, léky mohou být prošlé a především bez znalosti svého zdravotního stavu se jedná o zvláště velký hazard.