Web Analytics

Akupresurní vložky do bot slibují zhubnutí 1 kg do 24 hodin!

Na reklamy nabízející akupresurní vložky do bot, se kterými budete hubnout za chůze, můžete nyní narazit nejen na Internetu, ale i v tištěných novinách. Slibují snadné a zaručené (!) zhubnutí bez hladovění, držení diety či užívání prášků. Zní to až příliš skvěle? Rozhodně!

Ačkoliv se to může zdát jako „žhavá novinka“, tak vložky na hubnutí nejsou ničím novým. Internet pamatuje tyto výrobky ještě ze začátku tisíciletí, kdy se k nim vyjadřovali i odborníci. Dnes už ovšem nestačí napsat, že princip je založen na tradiční čínské medicíně, je potřeba pořádně nalákat. Jenže občas se to přežene…

Oficiálně testováno, a navíc doporučeno v TV!

„Vědci zjistili,“ je oblíbená fráze, ze které už si lidé začínají dělat legraci. U přípravků na hubnutí se ovšem často setkáváme s tím, že je daný produkt „testován“ a nebo ho doporučuje např. 98 % žen z průzkumu společnosti. A hned můžeme důvěřovat, že to přeci bude fungovat.

U inzerátů je samozřejmě problém s tím, že musí být stručné. Není tedy prostor pro uvedení zdroje, který došel k těmto závěrům a potvrzuje tak účinnost. Zde navíc není uvedena ani webová stránka, která by takové detailnější informace poskytovala. Musíme se tedy spokojit s tím,že několik stovek lidí hodnotilo vložky známkou „výborně“ v oficiálním testování.

A protože je potřeba se za takový výrobek skutečně zaručit, je uvedeno i sdělení, že vložky doporučoval jistý doktor v televizi. Zní to dobře? No v televizi dnes zazní cokoliv, ale to ponechme stranou. Důležité je, že se jedná o „německého lékaře, doktora“. Aha! Jenže proč tedy uvádí, že má titul MUDr.? Studoval snad v ČR?
To se bohužel nedozvíme, protože pochopitelně při použití Googlu nedostaneme žádné informace o lékaři, který by se tak jmenoval a zabýval se akupresurními vložkami. Buď je tedy veřejnosti neznámý, a nebo možná vůbec neexistuje.

Uznáno současnou medicínou? Ne

Akupresura rozhodně není ničím novým, jak se správně uvádí v inzerátu na vložky do bot. Známá je tisíce let a patří k tradiční čínské medicíně. Oproti akupunktuře je však neinvazivní, protože se jedná o pouhou „masáž“ určitých bodů na těle.

Podstatné je tvrzení ohledně akupresury, že „bylo dnes uznáno současnou moderní medicínou“. Pravdou je, že do západní společnosti pronikají alternativní léčebné postupy z TCM stále více, ale rozhodně nelze tvrdit, že byla akupresura aplikovaná na nohou uznána moderní medicínou.

Léčba pomocí této metody odporuje biologickým poznatkům, její prospěšnost může být v podobě placebo efektu.Wikipedie

Sice existuje řada studií, která potvrzuje účinnost akupresury, ale jejich kvalita je diskutabilní. Obvykle se jedná o méně závažné problémy (např. bolesti hlavy) a případně takové, kde lze přisuzovat účinek placebu. Kvalitativně tyto studie často nelze srovnávat s těmi, ze kterých vychází poznatky západní medicíny.

Vložky v hubnutí nepomohou

Nenechte se zmást tím, že někdo garantuje zhubnutí 9 kilogramů za méně než 30 dní. Je pravdou, že hubnutí chůzí může být velmi efektivní, pokud se najednou začnete hýbat mnohem více než dříve, pak jistě nějaký výsledek uvidíte. Pouhým přidáním vložek do bot však s jistotou nezhubnete.

Akupresurní vložky na hubnutí jsou navíc záležitostí, která je stará mnoho let. Můžete tak najít různé dotazy v diskuzí, kde se lidé ptají, zda jsou skutečně natolik účinné. Odpověď lidí, kteří o hubnutí něco vědí, však jednoznačně nedoporučují utrácet peníze za takové výrobky.

Příspěvek z poradny na stránkách Zeny.cz
Příspěvek z poradny na stránkách Zeny.cz

Cena vložek není nikterak nízká. Za tyto peníze by bylo možné pořídit si různé přípravky na podporu hubnutí, které budou mít alespoň nějaký prokazatelný efekt a nejsou založeny pouze na tisíce let starých dogmatech. Zásadní je však správné stravování, bez toho nebude fungovat ani sebelepší pomůcka!