Web Analytics

Krabičková dieta

Je poměrně běžné, že se některá z diet stane populární a hojně vyhledávanou. To je i případ tzv. krabičkové diety, která má ovšem hned několik zvláštností. Jednou nich je i to, že si z ní desítky firem po celé České republice udělaly dobrý byznys, což přináší jistá úskalí.

Podívejme se však na tajemství krabiček s jídlem pěkně od začátku. Od samotného principu diety, účinnost i věci, na které je potřeba si dávat pozor.

Princip krabičkové diety

Co to je krabičková dieta? To je asi ta nejdůležitější otázka, která vás zajímá, pokud jste o této dietě ještě neslyšeli.

Základem je čerstvě připravená strava, která je v krabičkách. Tu jako klient získáváte od firmy, která jí doveze domů či do práce, většinou denně (ale může být i obden).

Krabička má fólii a jídla mohou být určena ke konzumaci za studena, tak až po ohřevu. Každé jídlo má však veškeré nutriční požadavky a člověk, který se takto stravuje nepotřebuje žádné doplňky pro to, aby hubnul.

Výhody krabičkové diety

Jednoznačnou výhodou jsou jídla sestavená odborníkem na výživu, tak aby zlepšila nutriční stav člověka, zajistila všechny důležité látky pro tělo, ale zároveň podpořila redukci hmotnosti.

I odborníci se na tuto dietu dívají pozitivně, protože oproti drastickým dietám (různé koktejlové apod.) nehrozí, že člověk vyloučí důležité potraviny. Naopak mnoho lidí se až s krabičkovou dietou naučí pravidelně jíst, plnohodnotná a výživná jídla.

Dalším plusem, který je nutný zmínit je nízké riziko jo-jo refektu. I po ukončení krabičkové diety si lidé zachovají hmotnost snáze, než u jiných diet, protože zde nedochází k hladovění. Navíc se takto lze naučit, jak se vhodně stravovat a tyto návyky často přetrvají, takže obtíže s nadváhou jsou minimální.

Nevýhody krabičkové diety

Jako vše, i krabičková dieta má stinné stránky. Asi největším problémem pro mnoho lidí je cena. Ceníky společností, které nabízí krabičkovou dietu se samozřejmě výrazně liší, podle kvality i lokality. Měsíční stravování však stojí několik tisíc a to může být pro někoho finančně neúnosné.

Uvažujete-li o krabičkové dietě, je vhodné si spočítat své výdaje za potraviny a porovnat s cenou firmy, která u vás tuto dietu nabízí. Možná vás překvapí, že stravování tímto způsobem není nikterak dražší, pouze na první pohled.

Odhlédneme-li od financí, tak největším nebezpečím je jednoznačně kvalita. Ať už samotného jídelníčku, který by měl sestavovat odborník, tak surovin. Právě protože se z krabičkových diet stal hit a „velký byznys“, tak se na trhu objevují i firmy, které nenabízí kvalitní služby. Je tedy dobré se před objednáním podívat na recenze a prostudovat informace o kvalitně potravin i odborních, kteří v dané firmě působí.

Rubriky Diety