Web Analytics

146 tisíc kalorií za rok, tolik sní nechtěně průměrná žena

Zkoumání stravovacích návyků 1 500 žen z Velké Británie odhalilo, proč mohou diety snadno selhávat. Kousek čokolády, sušenka nebo bonbón, to vše se může zdát jen jako drobnost, kterou nemá smysl se zabývat. Jenže tyto kalorie se mohou lehce nasčítat a za rok to dělá téměř 150 000 kcal!

Průměrná žena se snaží držet svůj příjem na 1 800 kaloriích za den. Jenže reálná hodnota se pohybuje spíše ke 2 200 kaloriím, což je o 200 kalorií více, než je obecné doporučení pro dospělého člověka a samozřejmě více, než by si ženy přály.

Sečteme-li to, tak za rok se dostáváme na obrovskou hodnotu. Než v kaloriích je ale dobré si to představit v podobě jídla. Interpretovat to proto můžeme i jako 487 cheeseburgerů, 608 čokoládových tyčinek či 275 tabulek čokolády. To už je množství, které rozhodně není nijak zanedbatelné.

Co je důvodem? Pro 40 % žen je to stres, 36 % uvedlo únavu a 35 % smutek jako důvod k tomu, dát si především večer něco mimo jejich zdravý jídelníček. Za největší pokušení lze označit čokoládu, kterou následují brambůrky.

Rubriky Výzkumy