Web Analytics

3 důvody, proč muži hubnou snáze než ženy

Většina žen nechápe, že muži v jejich okolí, pokud se k tomu vůbec odhodlají, hubnou rychleji a bez větší námahy. Ony mezitím čekají týdny na pořádné výsledky a často je potkává neúspěch. Jak je to vůbec možné?

Ženské a mužské tělo se samozřejmě liší i v otázce přibírání/hubnutí. Zdá se, že muži to mají v některých ohledech skutečně snazší. Vybrali jsme pro vás 3 důvody, které tuto „záhadu“ mohou vysvětlit. I když nyní budete vědět, proč jim to jde tak snadno, tak vám to ve vašem úsilí bohužel nepomůže…

1. Doposud jedli nezdravě

Jednoduché, ale logické vysvětlení. Zatímco ženy si již od mládí dávají často pozor na to, co a kolik sní, tak muži téměř vůbec. Společnost na jejich postavu nároky příliš nekrade a i pár desítek kilo navíc nikoho z míry nevyvede.

Samozřejmě se nezdravý životní styl na postavě mužů podepíše. Když už se ale odhodlají zhubnout, tak i menší změny v jídelníčku dokáží rychle přinést viditelné výsledky. Doposud žádné kalorie nepočítali, vitaminy a vlákninu neznali, takže efekt takové změny může být skutečně šokující.

2. Muži jsou větší a mají víc testosteronu

Příroda dala mužům o něco lepší genetickou výbavu, alespoň co se hubnutí týče. Obvykle jsou větší, mají více svalové hmoty a také testosteronu. Oproti tomu, ženy mají obvykle o 6-11 % tělesného tuku navíc, jako pomoc v těhotenství.

Jak jim toto pomáhá? Poměrně jednoduše. I při stejné výšce totiž muž bude spalovat více kalorií a hubnout tak rychleji. Aby mohla žena dosáhnout stejného výkonu, musí zařadit silový trénink.

3. První shazují břicho

U mužů je zcela typické, že se drtivá většina přebytečného tuku ukládá na břiše. Je to jejich pověstné „panděro“ či „pivní pupek“. Ženy mají naopak tuk rozdělen převážně v oblasti boků, stehen a zadku.

Dojde-li tedy na hubnutí, pak u může, který zhubne např. 10 kg, se to s největší pravděpodobností odrazí především na břiše. U žen by se stejná hmotnost rozdělila do více partií a opticky by tedy úbytek nemusel být tak výrazný.

Rubriky Hubnutí