Web Analytics

4 diety, které drží lidé ve světě

Držení diet a různé metody hubnutí nejsou samozřejmě pouze specialitou v České republice. I za našimi hranicemi lidé drží stejné diety, ale také některé, o kterých jste doposud možná vůbec neslyšeli.

Mnoho diet je známých celosvětově. Kromě zahraničních autorů je proslavují především celebrity. Ať už si běžných dietách můžeme myslet cokoliv, tak ve světě existují ještě mnohem zajímavější diety. Některé nesmyslně zní a jiné jsou zas přímo nebezpečné, přesto je lidé ochotně zkouší.

1. Japonská dýchací dieta

Hned první dieta je až z dalekého Japonska. Vymyslel ji Ryosuke Miki, který se začal věnovat cvičením zaměřeným na hluboké dýchání, která mu měla pomoci od bolesti zad. Po čase však zjistil, že takovým pravidelným dýcháním zhubl.

Ačkoliv se to na první pohled může zdát nesmyslné, je pravdou, že cvičení zaměřená na dýchání jsou náročná. Rozhodně to tedy není nesmyslné. Jak to ovšem bývá, tak se vliv této techniky přeceňuje a často je označován za „rychlý a 100% způsob hubnutí“, což není zdaleka pravda.

2. Sluneční dieta z Číny

U nás už malé dítě ví, že se nemá koukat do slunce. To v Číně by tato poučka příliš neuspěla, protože na slunečním záření je zde postavená celá dieta.

Princip diety je jednoduchý, stačí vynechat jedno jídlo denně a místo něj se vystavit tváří ke slunci. Aby vše správně fungovalo, je stanoven i přesný čas – 44 minut. Tito „sluneční dietáři“ poté absorbují solární energii, která nahradí jídlo.

Dieta údajně pomáhá nejen hubnout, ale také zlepšovat spánek. Pravdou je, že vitamin D získaný ze slunce může být prospěšný, ale odborníci před takovými experimenty důrazně varují. Navíc dieta nebude fungovat, když bude zataženo.

3. Londýnská paintballová dieta

Jste líní a ke cvičení se nemůžete přinutit? Pak je pro vás ideální tzv. paintballová dieta, která pochází z Anglie. Je založena na tom, že nic nepřinutí člověka se hýbat tolik, jako když po něm střílí.

I když obsahuje poučky o správném stravování, tak společnost, která ji nabízí, je známá spíše tím, že všechny klienty „nažene“ na stadion. Tam už na ně čekají 4 profesionální střelci. Každý se musí hýbat, aby nedostal nepříjemný zásah, navíc se není kde ukrýt. Za hodinu takto spálí 800-1000 kalorií.

4. Mexická náplast na jazyk

Bezpochyby nejdrastičtější je způsob hubnutí podle mexického doktora Nikolase Chugaye. Jedná se o speciální „náplast“, která se přišívá na jazyk. Jedná se o speciální síťku, která způsobuje, že konzumace tuhé potravy je velmi bolestivá.

Spíše nežli dieta je to tedy hladovka. Nicméně pacienti, kteří se rozhodnou tento zákrok podstoupit mají poté dovolenou pouze tekutou stravu a to 800 kalorií na den.

Počet provedených zákroků se již počítá na tisíce. Podle doktora nejde o bolest, ale o uvědomění, co jíme. To po odstranění „náplasti“ přetrvává a pacienti se více kontrolují. Nicméně ostatní lékařské kapacity takové nadšení nesdílí a označují to za nebezpečné, přehnané a zoufalé řešení.

Rubriky Diety