Web Analytics

Detoxikační nápoj na hubnutí: Co pomůže shodit kila?

Detoxikační nápoje jsou v zahraničí velmi populární. U nás jsou známé především drahé a komerční, ale Internet poskytuje tisíce receptů na domácí. Od běžných ovocných/zeleninových šťáv, čajů až po speciální směsi bylin.

Ruku v ruce s detoxikací jde i hubnutí. Někteří lidé si uvědomují, že pouze „čistý“ organismus může efektivně spalovat tuky, jiní si pouze myslí, že tak vyváží nezdravý životní styl a nebudou se muset omezovat v konzumaci sladkého a tučného jídla. Ať tak či tak, jisté je, že detoxikace napomáhá správnému fungování metabolismu.

Zelený čaj

Stálicí na poli detoxikačních nápojů je zelený čaj. Ten už sám o sobě má na lidský organismus blahodárné účinky, o kterých se zmiňuje stále více lékařských studií. Dokáže odstraňovat volné radikály a také zrychlovat metabolismus.

Některé účinky zeleného čaje:

  • Zlepšuje fungování mozku
  • Zvyšuje spalování tuků a fyzický výkon
  • Snižuje riziko rakoviny
  • Prevence před Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou
  • Ničí bakterie způsobující zubní kaz
  • Snižuje riziko vzniku cukrovky

Antioxidantů obsahuje zelený čaj mnoho, ale i přesto se nejčastěji kombinuje s dalšími ingrediencemi. Klasickým příkladem je citron, limetka či zázvor. Výsledné pozitivní účinky jsou ještě silnější.

„Obyčejná“ voda

Překvapivě je nejlepším detoxikačním nápojem „obyčejná“ voda. Správný pitný režim přirozeně odvádí odpadní látky z těla. Že velká část populace na pitný režim nedbá, je známé. Není tedy nutné hledat hned speciální prostředky pro detoxikaci či pít nejrůznější odvary, které často příliš dobře nechutnají.

Vodou se však rozhodně nemyslí slazené nápoje, které se do pitného režimu počítat nedají. Není však nezbytně nutné pít pouze vodu z kohoutku. Snadno ji lze vylepšit přidáním čerstvé citronové šťávy, což je také jeden z nejrozšířenějších nápojů na hubnutí, ale i kusy ovoce a zeleniny. Tyto nápoje pak můžete znát pod názvem „Detox Water“ a některé recepty jsme vám již ukázali.

Pravidelné pití takové vody už může být dobrým pomocníkem při hubnutí. Problémem je, že účinek nebývá natolik silný, aby byl viditelný během kratší doby. S tím se pojí i fakt, že pouze detoxikací není ve většině případů možné viditelněji zhubnout. Jedná se spíše o prevenci a případně jedna z mnoha změn stravování, které vedou ke štíhlejší linii.