Web Analytics

Dukanova dieta a dieta podle krevních skupin dohromady nejdou

Poslední dobou se nejvyhledávanějšími dietami staly dukanova dietadieta podle krevních skupin. A možná právě proto, že roste jejich popularita a lidé neví, kterou z nich si vybrat, tak často hledají kombinaci.

Dukanova dieta podle krevních skupin neexistuje

Mnohé toto zjistění asi nepotěší, ale realita už je taková. A nejde pouze o to, že by snad nikdo nevytvořil daný jídelníček. Zásadní rozpor je v principu těchto dvou diet.

Zatímco dukanova dieta má vyloučení některých potravin a přísný řád, tak je pro všechny stejná. Dieta podle krevních skupin však na základě krevní skupiny určuje, které potraviny lze konzumovat. Bohužel každá z krevních skupin nalezne v dukanově dietě některé potraviny, které podle diety druhé má zakázané.

Spojení těchto diet je tedy zcela nemožné. Chcete-li s jejich pomocí zhubnout, bude nutné si vybrat jednu či druhou, obě současně dodržovat nelze.

Obě nezdravé

Populární dukanova dieta je celkem často kritizována, za to, že je drastická. To u diety podle krevních skupin je mnoho rozporů, zda má vůbec vědecké a logické základy.

Je tedy na pováženou, zda místo různých diet nevyzkoušet modernější způsoby hubnutí. K těm aktuálně nejdoporučovanějším bezpochyby patří tzv. nutriční typologie.

Rubriky Diety