Web Analytics

Experti se shodují, že pití vína může pomoci při hubnutí

O alkoholu se obecně říká, že je to vlastně skrytý „cukr“. Většina diet ho proto automaticky zakazuje, nebo doporučuje výrazné omezení. Proti tomu však nyní vystupují odborníci i lidé, kteří i přes konzumaci vína zhubli.

Za 3 týdny téměř 3 kg

Linda Monk je 47letá žena, která si poslední dobou dopřává každý večer sklenici červeného vína. Zní to romanticky a relaxačně, ale asi nikdo by to nebral jako recept na hubnutí.

Linda Monk zhubla pitím vína 3 kg

Faktem ovšem je, že Linda zhubla během posledních týdnů téměř 3 kg a tento úspěch přisuzuje právě konzumaci vína. „Víno krotí mojí chuť po sladkém,“ říká Linda.

Rozhodně nezůstává sama, k podobnému úspěchu se hlásí i další ženy, kterým víno pomohlo zhubnout. Především ho považují za lepší alternativu k čokoládě.

Studie překvapují

Velká Británie se chystá na označování lahví s vínem, které bude informovat o kalorích, které mnozí konzumenti přehlíželi, oproti např. sladkostem. Možná to však nebude tak závažný problém.

Například 13letá studie Harvardské univerzity, které se zúčastnilo 20 000 žen ukazuje, že vypití půl lahve vína denně snížilo riziko obezity o 70 % oproti abstinentkám. I americká vládní organizace, která se zabývá alkoholismem, připouští, že pokud jsou karbohydráty z jídla nahrazeny alkoholem, tělo získá méně energie.

Další studie, která byla prezentována na konferenci v Praze, upozorňuje, že sklenice červeného vína každý večer zvyšuje hladinu „dobrého“ cholesterolu HDL.

Doporučená je konzumace především červeného vína, které obsahuje více antioxidantů. I zde však platí, že všeho s mírou.