Web Analytics

Focení každý týden vám může pomoci v hubnutí

Pokud jste si připadali „divně“, že se fotíte před zrcadlem pravidelně, třeba ve fitness centru, tak už nemusíte. Nová studie z Univerzity v Alicante (Španělsko) ukazuje, že takové pravidelné focení může být dobrou motivací při hubnutí.

Účastníci studie (1) byli měření každý týden, což zahrnovalo BMI a poměr váhy a obvodu pasu. Zároveň si vedli deníky jídla a cvičení. Jako nejdůležitější se však ukázalo pravidelné focení celé postavy. Celý experiment trval 16 týdnů.

Pro většinu z 271 účastníků, ve věku 16 až 72 let, byly největší motivací právě fotografie postavy, kde mohli vidět změny, kterých se jim podařilo dosáhnout. Díky týdennímu focení mohli ve fotodeníku vidět, jak se jejich postava zeštíhlovala v čase. Nejvíce se pak zaměřovalo na obvod pasu, kde byl úbytek většinou nejvýraznější.

Zároveň se ukázalo, že pro úspěšné absolvování programu nebylo nutné ani navštěvovat kliniku osobně. Pacienti své míry mohli zavolat a poté odeslat i fotografie. Právě ty pro ně byli podstatnější než „pouhá“ čísla.

Rubriky Výzkumy