Web Analytics

Homeopatie na hubnutí rozhodně nefunguje!

Ačkoli se píše 21. století, tak se místo pokroku medicíny prosazuje homeopatická léčba. Nadváha (resp. obezita) je také zdravotním problémem, takže není žádné překvapení, že lidé zvyklí na tento způsob léčby se ho snaží aplikovat i zde.

Právě protože se stále více lidí ptá, jaké homeopatické přípravky mají na hubnutí užívát a zda vůbec fungují. Rozhodli jsme se vám tedy tento problém objasnit. S největší pravděpodobností vás skutečnost přímo šokuje.

Homeopatika nic neobsahují

Ať vám říká kdo chce, co chce, věřte, že homeopatika jsou pouze cukrem. Účinné látky (typicky extrakt z kachních jater) jsou tam tak moc naředěné, že na jedinou molekulu připadá více atomů vody, než je jich v nám známém vesmíru (a že ten je zatraceně velký).

Podrobné informace: Homeopatika: jen cukr, ani molekula účinné látky. Jsou lepší než placebo? (iDnes.cz)

Nesmysly o nějakém „dimenzování“ apod. jsou leda úsměvné. Žádné z homeopatik neprokázalo ve studiích svoji účinnost. Nanejvýš fungují jako placebo, ale věřte, že poměrně drahé, protože některé homeopatika stojí i 4x více, než kvalitní bylinné extrakty s prokázanými a ověřenými účinky.

Nemluvě o tom, že složením homeopatik je nejčastěji cukru, takže pro hubnutí je to přímo nevhodné. Sice by bylo třeba jich zkonzumovat velké množství, ale i tak…

Místo homeopatik změna stravování

Není potřeba se odevzdávat do rukou pochybných léčitelů a vyhazovat peníze za placebo v podobě homeopatik. Hubnutí je především otázkou životního stylu, nejvíce pak stravování. Sptávná životaspráva přinese kýžené účinky a výhodou je, že je skutečně ověřená.

Potřebujete-li však odbornou pomoc, raději se obraťte na výživové poradce, kteří mají skutečné znalosti vycházející z vědeckých poznatků. Ty vám kvalifikovaně poradí se změnou. A když budete hdně chtít, můžete levněji podpořit metabolismus některým z přírodních přípravků, které obsahují skutečné extrakty z bylin.