Web Analytics

Hubnutí do plavek: Začněte letos včas!

I když jaro sotva začalo, je pomalu nejvyšší čas se začít připravovat na letní sezónu. Velká část z nás se bude chtít vydat k moři a určitě není příjemné si před odjezdem lámat hlavu s tím, že máme někde nějaký ten „špíček“, který je vidět. Ani u nás v letním počasí svá kila navíc pod oblečení jen tak neschováte.

Řešení? Je poměrně jednoduché – začít s hubnutím do plavek včas. Budete-li si jako ostatní myslet, že dieta měsíc před dovolenou vám zajistí skvělou postavu, kterou se budete na pláži moci chlubit, pak budete nejspíše zklamaní.

Zdravé hubnutí trvá

Stokrát zmiňovaná pravda, kterou však mnozí podceňují. Změny jídelníčku i více pohybu se na váze projeví, ale často to není za týden ani dva, ale spíše za měsíc. Shodit první kilogramy může chvíli trvat, pokud na to jdete správně a nechcete své tělo trápit.

A protože věříme, že nechcete spoléhat na všelijaké diety a riskovat, že po rychlém zhubnutí se kila vrátí zpět, je potřeba o změnách začít uvažovat včas. Tímto přístupem, kdy nebudete čekat až do poslední chvíle, si ušetříte nervy a pro své tělo začnete něco dělat. Výsledek vám pak vydrží podstatně déle a možná změníte svůj životní styl natrvalo.

Zumba už netáhne

Poslední rok jsou trendem nejrůznější výzvy, které je možné cvičit doma bez obav, že vás někdo uvidí. Cvičení se tak věnuje čím dál více lidí. Tento druh cvičení, který je stále častěji zmiňován i v televizi, má samozřejmě svá úskalí, která je potřeba předem zvážit.

Na spalování tuků se hodí především aerobní cvičení, pod kterými si většina lidí představí běh či aerobik. Dříve do fitness center táhla především zumba, která byla velmi zábavnou formou cvičení. Dnes však lidé vyhledávají spíše jiné druhy cvičení.

Stále více se mluví o tzv. crossfit tréninku či HIIT (česky: vysoce intenzivní intervalový trénink). A protože času je málo, tak si oblibu získává i elektrická stimulace svalů (zkr. EMS), která zkracuje dobu tréninku.

Pokud vás nějaká z těchto aktivit láká, tak už nyní hledejte, kam se vydat cvičit. Nejen, abyste viděli výsledky, co nejdříve, ale také proto, že by na vás nemuselo zbýt místo.