Web Analytics

Hubnutí pomocí elektrošoků. Je to další nesmysl?

Bára Basiková, Markéta Mayerová, Lucie Váchová či Kateřina Kristelová, to jsou některé z českých celebrit, kterým se údajně podařilo zhubnout právě za pomoci elektrošoků. Pokud jste však o této metodě doposud neslyšeli, pak se vám bude zdát přinejmenším podezřelá. Pojďme se tedy podívat nejen na historii, ale také na fakta, zda se vyplatí ji vyzkoušet.

Existuje desítky let

Ačkoliv by se mohlo zdát, že je to pouze jedna z dalších novinek v oblasti hubnutí, tak nikoliv. Samotná metoda pochází ze Skandinávie, kde ji začala nabízet společnost Bailine, už před 40 lety. Slibovala zlepšení zdravotního, duševního stavu a samozřejmě zkrásnění u žen.

Dnes najdete i v České republice specializovaná centra, která se specializují na tvarování postavy, snižování hmotnosti a odstraňování celulitidy právě pomocí tohoto počítačem řízeného systému.

Jak elektrošoky fungují

Celý systém je vlastně přístroj, který je řízený počítačem, a má za úkol stimulovat problémové partie elektrickým proudem. Intenzita i síla působení se přizpůsobuje potřebám klientů. Někdo chce spalovat tuky, někdo zpevnit kůži a jiní zase hlubokou masáž. Zde všude elektrošoky pomáhají.

Elektrošoky v dané oblasti aktivují svalstvo a i přesto, že ležíte, tak se potíte a spalujete kalorie. Jestli vám to připomíná „zázračné pásy“ z teleshoppingu, pak nejste daleko od pravdy. Zde je to pouze větší a profesionální zařízení, které je možné více regulovat.

Kde se metoda elektrošoků užívá:

  • vyhlazení celulitidy
  • zpevnění svalstva
  • snížení tukových zásob
  • formování postavy

Podvod nebo náhrada cvičení?

Hubnout bez námahy je sen každého, kdo chce snížit váhu, ale je to takhle snadné? Bohužel ne. Podíváte-li se na cenu jednoho „ošetření“, tak se cena v závislosti na počtu partií pohybuje kolem 1 000 Kč. Pro viditelný efekt je doporučováno alespoň 6 opakování a to už se můžeme dostat na celkem i 10 000 Kč.

A jako každý zázračný produkt, tak i elektrošoky mají něco. Neliší se příliš od liposukce či jiné neinvazivní procedury. K udržení dlouhodobého efektu je však nutné dodržovat i správný jídelníček. Možná je to tedy ve výsledku spíše změna stravovacích návyků, která může za štíhlou linii mnoha známých osobností, které právě elektrošoky nahrazují návštěvy fitness center a běhání.

Protože se jedná o proceduru, u které dochází ke stimulaci elektrickým proudem, tak samozřejmě není zdaleka vhodná pro každého. Kromě těhotných by se elektrošokům měli vyhnout i lidé s problematickým krevním tlakem, akutním zánětem žil či implantáty.

Rubriky Hubnutí