Jablečný ocet aneb kyselé hubnutí

Hubnout se v dnešní době dá snad pomocí čehokoliv, ale jablečný ocet na hubnutí? Pití octa rozhodně není žádnou velkou novinkou, ale již řadu let stará metoda hubnutí, která se dokonce dočkala i ověření účinku v japonské studii. (1)

Jedná se především konkrétně o jablečný ocet, který rozhodně není pro většinu lidí nějakou „pochoutkou“. To ovšem mnoho z nás dokáže překonat, pokud by snad skutečně ocet měl tak skvělé účinky. Pravdou je, že byl využíván jako lék a v domácnosti má i dnes velké využití, ale zázrak to není.

Dočíst se můžete, že „čistí organismus, odstraňuje škodlivé látky“ a výsledkem je rychlejší metabolismus, který spaluje tuky neuvěřitelně rychle. Účinek vychází ze schopnosti snižovat množství cukru v krvi a hladinu inzulínu. A studie (2, 3) uvádí, že ocet pomáhá navozovat pocit sytosti, takže zkonzumujeme méně kalorií.

Nelze však očekávat, že stačí přidat do svého jídelníčku trochu jablečného octa a kila budou rázem ubývat. Tak snadné to není ani u řady jiných potravin, které bývají mnohem chutnější než ocet.

reklama

Hubnoucí kúra s jablečným octem

Pokud byste se i tak rozhodli, že hubnutí jablečným octem vyzkoušíte, máte hned několik možností, jak to udělat. Kromě toho, že s ním budete více vařit, můžete vyzkoušet i 2 populární kúry, které ovšem nejsou nijak chutné:

  1. Vypít ráno sklenici vody s polévkovou lžící jablečného octa. Voda by měla být teplá, ale lze udělat i osvěžující studený nápoj.
  2. Kávovou lžičku rozmícháme ve sklenici vody a užíváme mezi jídly. Opakujeme 2-3x denně.

Jak dlouho se takové kúry drží? Alespoň několik měsíců. První výsledky možná uvidíte po půl roce, ale je otázkou, zda to nebude spíše zásluhou většího příjmu vody.

Reklama
580x400.png

Kam dál?