Web Analytics

Jak funguje hubnutí s přípravky Herbalife?

Značku Herbalife není potřeba nijak zdlouhavě představovat. Společnost Herbalife International byla založena v roce 1980, od té doby se z ní stala jedna z nejznámějších společností zaměřujících se na zdravý životní styl. Předními odborníky vyvinuté produkty, které mají lidem pomoci nejen s hubnutím, ale i řadou dalších obtíží.

Jenže stejně jako najdeme skvělé recenze na tyto produkty, tak najdeme i mnoho negativních názorů. Pojďme se podívat nejen na to, jak lidé produkty této značky vnímají, ale především na samotné přípravky. Mohou být vůbec účinné?

Náhrada jídla Formula 1

formula-1Jde-li o hubnutí, tak se nejčastěji lidé setkávají s koktejlem, který se nazývá Formula 1. Podle oficiálních textů se jedná o „lahodnou a zdravou náhradu jídla“. Výhodou samozřejmě je, že takový koktejl připravíte během několika málo sekund. I proto bývá právě poradci Herbalife doporučován jako skvělá náhrada snídaně.

Pokud vás zajímá, co obsahuje koktejl, tak jsou to především proteiny, které pochází ze sóji a mléčných zdrojů. Cílem je, abyste nabývali beztukové svalové hmoty. Obsah kalorií v jedné porci je velmi nízký, pouze 220 kcal. Koktejl však tělu dodává i nezbytné vitamíny a minerální látky.

Složení:

Izolát sojové bílkoviny, fruktóza, kakao v prášku, kukuřičné otruby, zahušťovadla: prášková celulóza (E460), guarová guma (E412), karagenan (E407), citrusový pektin (E440); chlorid draselný (E508), kaseinát vápenatý (může obsahovat sojový lecitin, slunečnicový lecitin, slunečnicové monoglyceridy), kasein, fosforečnan vápenatý (E341), rýžová vláknina, řepkový olej, sojový lecitin (E322), triglyceridy se střednědlouhým řetězcem, aromata: přírodní a umělé vanilkové aroma; DL-methionin, inulín, oxid hořečnatý (E530), protispékavá látka: oxid křemičitý (E551); psyllium prášek, proteázy derivované z Aspergillus niger a Aspergillus oryzae patentované Aminogen TM 62,5 mg, med v prášku, kyselina L-askorbová (E300), DL-alfa-tokoferyl-acetát, fumarát železnatý, nikotinamid, oxid zinečnatý, beta karoten, prášek z kořene zázvoru 2,5 mg, borůvkový prášek 2,5 mg, prášek z granátového jablka 2,5 mg, prášek z plodu papáje 2,5 mg, D-pantothenát vápenatý, papain 2 mg, bromelain 2 mg, glukonan měďnatý (E579), pyridoxin-hydrochlorid, riboflavin, thiamin mononitrát, kyselina pteroylmonoglutamová (listová), D-biotin, molybdenan sodný, selenan sodný, chlorid chromitý, cholekalciferol, kyanokobalamin

Jediné, co musíte udělat je smíchat dvě lžíce prášku s 250 ml polotučného mléka. Chcete-li snižovat svoji váhu, pak tímto koktejlem nahrazujete 2 jídla denně a k tomu si dáte jedno nutričně vyvážené jídlo. Nechcete-li hubnout, ale pouze zlepšit svůj jídelníček, stačí nahradit pouze jedno denní jídlo.

Herbalife Thermojetics

thermojeticsDalším populárním přípravkem, který se často kombinuje právě s koktejlem F1 je bylinný koncentrát Thermojetics. Jedná se o instantní čaj, který je směsí řady čajů a bylin, které mají příznivě ovlivnit metabolismus tuků.

Kromě lepšího spalování by měl i částečně detoxikovat organismus, potlačovat chuť na jídlo, normalizovat krevní tlak a snižovat cholesterol.

Složení:

Maltodextrin; extrakt z listů černého čaje orange pekoe (Camellia sinensis) 345 mg, fruktóza, extrakt z listů zeleného čaje (Camellia sinensis) 124 mg, aroma: přírodní aroma citrónové kůry; přírodní kofein v prášku 85 mg, sladidlo: acesulfam K; kyselina: kyselina citrónová; výtažek ze semen kardamonu (Elettaria cardamomum 2 mg, extrakt z květu ibišku (Hibiscus sabdariffa) 2 mg, extrakt z květu slezu lesního (Malva sylvestris ) 2 mg, olej ze světlice barvířské 1,5 mg

Funguje to vůbec?

Jak můžete vidět, tak složení přípravků není nikterak unikátní, většina látek je obsažena i v běžných proteinových nápojích a čajové extrakty s kofeinem se pro podporu hubnutí používají naprosto běžně. Faktem je, že na oficiálních stránkách Herbalife se složení jednotlivých výrobků nedočtete. Dříve navíc obsahovaly kontroverzní umělá sladidla.

Nízkokalorické stravování samozřejmě výsledky přinášet může, ale je nutné vědět, že samotné náhrady jídla a doplňky stravy často nepomohou. I u výčtu pozitivních vlastností Formule 1 se můžete dočíst:

Nesmíte přitom ovšem zapomenout na vhodnou formu cvičení.

Podobně mluví i bývalí prodejci, kteří tvrdí, že hubnutí je zásluhou především zdravého a aktivního životního stylu. Výrobky k tomu jistě mohou dopomoci, ale neudělají 100 % úspěchu, a navíc často stojí tisíce korun. Je tedy otázkou, zda se za tuto cenu vyplatí. Za mnohem nižší cenu je možné sehnat obdobné produkty a dosáhnout stejného efektu.

Rozporuplné zkušenosti

Budete-li hledat zkušenosti s produkty Herbalife, tak najdete mnoho zkušeností, ale každá bude naprosto odlišná. Někdo je za tyto produkty rád, protože mu pomohli shodit několik kil, anebo si udržovat štíhlou linii. Stejně tak se však najdou zkušenosti lidí, kterým prostě koktejl nedělal nejlépe a jeho dlouhodobá konzumace nebyla snesitelná.

Aby toho nebylo málo, tak se v takových diskuzích najde mnoho prodejců, kteří se samozřejmě vydávají za „spokojené zákazníky“. Takové příspěvky samozřejmě výrobkům značky Herbalife na důvěryhodností nepřidávají, ať už jsou jakkoliv pravdivě.