Web Analytics

Jak fungují neoprenové kalhoty na hubnutí

Zatímco diety jsou běžně vyhledávaným způsobem, jak snížit svojí tělesnou hmotnost a především zbavit se přebytečného tuku, tak na popularitě získávají i alternativní metody a pomůcky. Jednou z takovou je i zvýšený zájem o neoprénové kalhoty na hubnutí, někdy se můžete setkat i s označením „kompresní“.

Různí odborníci tyto kalhoty doporučují jako účinnou pomůcku. Jaká je ovšem realita? Není to jen další „zázračný“ prostředek, jak bez námahy zhubnout?

Při ceně okolo jednoho tisíce korun se už jedná o docela velkou investici, která by se jistě měla nějakým způsobem vrátit. Pojďme se tedy podívat na to, jak neoprenové kalhoty vlastně fungují.

Jak fungují

Jako nejčastější efekt je uváděno zvýšené pocení, což mnoho lidí subjektivně vnímá jako ukazatel toho, že se spalují tuky. Ovšem toho lze snadno docílit i bez kalhot, takže nelze se řídit pouze tímto.

Kalhoty se však ukazují i jako účinná prevence:

  • Snížení otoků dolních končetin
  • Menší bolest během/po námaze
  • Vyšší výkonnost
  • Menší riziko poranění
  • Lepší regenerace

Efekt tedy spočívá spíše v podpůrné činnosti, která umožňuje více cvičit a předcházet obtížím, které by snahy o hubnutí mařily.

Bez námahy to nepujde

Představa, že si nasadíte neoprenové kalhoty a budete hubnout tak nějak sami, je lichá. Jedná se maximálně o doplněk, který může pomoci při hubnutí. To ovšem vyžaduje značné úsilí a mnohem větší vliv na výsledek může mít změna životního stylu, než kus oblečení.

Uvažujete-li o pořízení neoprenových kalhot na hubnutí, pak nejdříve zhodnoťte svoji fyzickou aktivitu. Pokud necvičíte, pak jejich koupě nemá příliš velký smysl. A pořídit si je jako „motivaci“ určitě nedoporučujeme, protože u většiny lidí bohužel síla vůle nebývá dostatečná.

Než se ovšem vydáte na nákup kalhot, měli byste se nejdříve poradit s výživovým poradcem. Odborník na hubnutí vám může konkrétně poradit, zda právě pro váš typ těla bude nějaká taková pomůcka užitečná či nikoliv.

Rubriky Hubnutí