Web Analytics

Jak hubnout po vánočních svátcích

Blíží se konec roku a právě toto období během a po Vánocích je nejnebezpečnější. Mnoho lidí si místo odříkání naopak „povolí uzdu“ a dopřeje si tučná jídla i spoustu cukroví. Na Silvestra k tomu přidají ještě velké množství alkoholu v podobě koktejlů. V novém roce se pak nestačí divit, když se zváží a podívají do zrcadla.

Pojďme se tedy podívat na to, jak se vyhnout nepříjemnému lednovému zjištění, že tělesná váha šla raketově nahoru. Nikdy totiž není pozdě…

Nepodléhejte obžerství!

Ať už si to připouštíte nebo nikoliv, přes svátky toho sníte pravděpodobně mnohem více než obvykle. Je těžké odolat tradičním lákadlům, ať už je připravujete vy či někdo jiný. Těžko se odmítá ochutnávka cizího cukroví a už vůbec ne svátečních pokrmů.

Je pochopitelné, že si přes Vánoce dovolíte trochu zahřešit a ochutnat nějaké to sladké. Rozhodně by to však mělo být v rozumném množství. Ochutnávat totiž rozhodně neznamená dopřát si každý den 2 talíře plné cukroví!

Jestli jste tedy ještě všechno nesnědli, pak si určete maximální množství cukroví, které si dovolíte sníst každý den. Lepší je si vyhradit i nějaký speciální čas, abyste se vyvarovali celodennímu „uždibování“. Podobně to udělejte i s alkoholem.

Nečekejte na novoroční předsevzetí

Možná si jako ostatní nyní dopřáváte, protože se chystáte od ledna začít s hubnutím. Nový rok je tradičně zasvěcen novoročním předsevzetím a hubnutí patří, společně s tím přestat kouřit, k těm nejčastějším. Jenže realita rozhodně není tak skvělá, jak si ji většina lidí představuje, vlastně úplně opačná.

Drtivá většina lidé svá novoroční předsevzetí nedodrží. Studie uvádí přibližně 8% úspěšnost! To znamená, že jen přibližně každý 12. člověk dodrží své předsevzetí a podaří se mu zhubnout. A to rozhodně není nic povzbudivého. Navíc případný neúspěch lidi demotivuje a často se už dále ani nezkouší zkusit hubnutí znovu.

Jak se tomu vyhnout? Začít ještě letos! Není důvod odkládat rozhodnutí změnit svůj život k lepšímu a začít hubnout. Ideální cestou je návštěva výživového poradce. Váš závazek totiž získá reálnou podobu a úspěšnost tak bude několikanásobně vyšší, navíc získáte odbornou pomoc, se kterou nemusíte hladovět na dietách.

A dalším důvodem, proč se odhodlat ještě před Silvestrem je ten, že v lednu bude velmi těžké se objednat. Nechcete-li tedy zůstat na hubnutí sami, pak je nejvyšší čas udělat první krok.

Rubriky Hubnutí