Web Analytics

Jak nejlépe zhubnout

Jak nejlépe zhubnout? Tuto otázku si klade téměř každý, kdo se snaží o nějakou tu redukci tělesné hmotnosti. Většinou se jim však nedostává odpovědi a hubnutí tak není ani zdaleka efektivní. Co když je to ovšem snadnější, než se zdá?

Rozhodli jsme se posvítit si právě na tento základní problém. A stejně jako jiné na první pohled složité věci, tak i hubnutí je ve své podstatě jednoduché. Stačí mít ten správný úhel pohledu a problémy s nadváhou již nebude potřeba řešit.

Základem je individualita

Největší tajemství úspěchu v hubnutí je individuální přístup. Ač se to může zdát mnohdy samozřejmé, tak se tímto pravidlem řídí minimum lidí, kteří se snaží shodit přebytečný tuk.

Jako první se při hubnutí zaměří na diety. Hledají nové, populární a doporučované diety, do kterých vkládají veškeré své naděje.  Problém je, že drtivá většina diet nezohledňuje individuální stav a mnohé jsou navíc nezdravé. Není tedy žádným překvapením, že spousta lidí nedosáhne žádných úspěchů a někteří za rok vyzkouší vícero diet.

Je potřeba však nejdřív znát přesně své tělo, co dobře snáší, jaká je jeho stavba apod. Podle takových poznatků lze lépe určit, co bude fungovat a jak nejlépe zhubnout.

Svěřte se do rukou odborníků

Věříte, že dokážete zhubnout bez cizí pomoci? A nepřeceňujete se náhodou? Většina lidí totiž ano. Místo užitečné konzultace s výživovým poradcem, raději nejí či kupují nejrůznější zázračné pilule. Přitom konzultace často stojí podstatně méně.

Aktuálně nejlepší volbou pro efektivní hubnutí je tzv. nutriční typologie. Hubnutí konzultujete s odborníkem, který si hned na začátku provede důkladnou analýzu vašeho těla. Zjistí tak nejen podíl tuků a svalů, ale i mnoho dalších informací, ze kterých určí druh vašeho metabolismu. Výsledné rady a případné změny stravy jsou tak „šité“ přímo na míru a úspěch je tak prakticky zaručený.

Rubriky Hubnutí