Web Analytics

Jak zhubnout přes břicho? Cvičením těžko!

Úplně největším problémem bývá tuk na břiše. Můžete být celkově hubení, ale přesto vás bude trápit „špíček na bříšku“, který sice nebude nikterak velký, ale těžko se ho zbavuje. Chcete se ho zbavit, abyste si konečně mohli vzít upnuté šaty či se sebevědomě projít po pláži?

Kupodivu je to ovšem jedna z nejtěžších věcí, na které můžete v oblasti redukce váhy narazit. Lidé zkouší diety i náročná cvičení, ale dlouhodobý výsledek to ve většině případů nepřináší. Je to snad skutečně téměř nemožné? Rozhodně ne!

Proč cvičení i diety selhávají?

Neúspěch u diet je poměrně dobře vysvětlitelný tzv. jojo efektem. I když některá z diet zabere a tuk v oblasti břicha se povede odstranit, tak se většinou rychle vrátí po skončení diety. U některých lidí se bohužel ještě zvětší, protože tělo si chce „pro jistotu“ udělat zásobu.

Zcela zažitým omylem je, že cvičení je 100% účinný prostředek k vysněné postavě. Právě na přebytečném tuku v oblasti břicha se nejčastěji ukáže, že samotné cvičení nestačí. Cvičení na danou partii totiž jejímu zhubnutí nepomáhá, ale pouze ji vyrýsuje nebo zpevní, což v této fázi nepotřebujeme.

Spalování pomáhá aerobní cvičení, tedy např. běh, chůze, aerobic či jízda na kole. I to ovšem nemusí stačit k tomu, abyste měli krásně ploché břicho.

Řešení existuje

Možná už se vám zdá, že neexistuje způsob, jak „zhubnout břicho“, ale není důvod propadat panice. Dokonce není ani potřeba se uchylovat k chirurgickým zákrokům.

Základem je vyvážené stravování. Správný jídelníček umí zařídit úbytek váhy, nejen jak je potřeba, ale také kde je to potřebné. Zdravá a vyvážená strava však nutně neznamená dietu, ty jsou většinou nevhodné a dlouhodobě neúčinné.

Problémem je, že si většina lidí myslí, že se stravují zdravě. Svůj jídelníček pokládají za ideální i přesto, že může obsahovat chyby, které jim brání zhubnout poslední problematické partie. Je správné dbát na obecná doporučení, ale pokud se výsledky nedostavují, je nejlepším řešením nechat si vše zkontrolovat od někoho, kdo tomu rozumí.

Rubriky Hubnutí