Web Analytics

Jedl pouze v McDonaldu a zhubl 25 kg

Příběh středoškolského učitele John Cisna z USA je přinejmenším šokující. Zcela totiž popírá poučky všech dietologů a odborníků na výživu, kteří shodně tvrdí, že po fastfoodovém jídle se tlustne. Jemu se povedl přesný opak!

Začalo to jako experiment, ke kterému byl inspirován dokumentem Super Size Me od Morgana Spurlocka. Ten byl natočen už v roce 2004 a měl za cíl ukázat, že za dnešní problémy s obezitou může především rychlé občerstvení. S tím však John nesouhlasí.

180 dní se 54letý John stravoval výhradně v restauracích McDonald’s. Navzdory předpokladům, že ke svým 130 kg ještě několik přidá, se mu podařilo shodit neuvěřitelných 25 kg. To při jeho postavě činilo asi 18 cm v pase, takže na první pohled viditelný výsledek. A to bez jakéhokoli cvičení, jediným pohybem byla běžná chůze.

Kromě zhubnutí se mu také podařilo snížit „špatný“ cholesterol o 40 %, což je pozoruhodné, když se jedl výhradně hamburgery a hranolky.

Určitě to ovšem není žádný vzor hodný následování, protože i cenově není takové stravování zrovna levná záležitost. Úspěch tohoto experimentu možná tkví v jeho omezení na 2 000 kalorií denně, které nesměl překročit.