Web Analytics

MMS a CDS nejsou vhodné ani na hubnutí!

Alternativní léčebné postupy se v posledních letech staly trendem, který může kromě pozitivních účinků přinášet i velké problémy. Za „zázračné“ léky se označují roztoky MMS (Master Mineral Solution) a CDS (Chlordioxid Solution).

Tyto roztoky se v médiích hojně probírali již před nějakým časem, ale i přesto existují početné komunity lidí, kteří takto léčí všechny své neduhy. Pokud vás právě toto minulo, tak vám tyto informace zopakujeme a zároveň zjistíte, proč vám s hubnutím rozhodně nepomohou.

Naředěná bazénová chemie

Marně bychom hledali lékaře, který by např. CDS pochválil. Naopak, pokud se k tomuto způsobu léčby vyjadřovali, pak rozhodně nešlo o nic lichotivého. Žádný odborník totiž takovéto „chemické pokusy“ nedoporučuje.

Propagátoři těchto roztoků samozřejmě nešetří slovy o „farmaceutické lobby“ a podobné konspirační teorie, kterým můžeme a nemusíme věřit. Stačí se ovšem podívat do základů chemie a zjistit si o těchto látkách informace. A o CDS neboli oxidu chloričitém se můžeme dozvědět například toto:

Chlordioxid se pro svou silnou oxidační schopnost často používá při bělení či dezinfekci vody.Clo2.cz

Není tedy žádným překvapením, že si mnoho lidí označuje CDS jako „naředěné savo“. Skutečně může někomu přijít jako dobrý nápad pít bazénovou chemii? Bohužel ano.

Další informace: OTÁZKY A ODPOVĚDI: Proč úřady i lékaři varují před MMS a CDS? (Technet.cz)

Dávají to dětem i seniorům

Lidé ze zoufalství a nevědomosti dělají strašné věci, klidně vyzkouší i tyto vědecky nepotvrzené metody, které mohou být navíc velmi nebezpečné (oproti např. bylinkám).

Ještě horší však je, že na řadě diskuzních fór a skupin na Facebooku můžete najít příspěvky, ve kterých se lidé ujišťují, zda dělají vše správně, protože jim je při pití těchto „lektvarů“ špatně. Zasvěcení jim však potvrzují, že právě takto nepříjemná je detoxikace, která nastává.

Co ovšem musí šokovat snad každého je fakt, že někteří lidé takto léčí své blízké. Od rakoviny až po nejrůznější virózy. Neváhají však naředěné bělidlo dávat i malým dětem, seniorům či zvířatům!

Další informace: Kauza „léčba žíravinou“: Příznivci MMS a CDS lžou (Vitalia.cz)

Detoxikace ani hubnutí nepřijde

Podle informací, které ohledně těchto roztoků najdete, je hlavní zbavit tělo nejrůznějších parazitů, plísní, bakterií, virů apod. Po důkladné detoxikaci pak bude každý zdravý.

Takto snadné to ovšem rozhodně není. Žádné věrohodné důkazy o fungování roztoků neexistují a v případě mnohých nemocí (např. rakoviny) dokonce zcela popírají vědecké poznatky. Oproti homeopatickým přípravkům však mohou způsobovat skutečně vážné zdravotní obtíže.

Nepřehlédněte: Homeopatie na hubnutí rozhodně nefunguje!

Co může hrozit:

  • Poleptání sliznic, trávicího traktu, kůže, očí a systémovým poruchám.
  • Může dojít i k selhání jater či ledvin.

Není to nic, co by si kdokoliv přál zažít. Vážné případy spojené s užíváním těchto přípravků již byly zaznamenány po celém světě. Špatně spočítaná dávka může být velmi nebezpečná už bezprostředně po požití.

A hubnutí? Detoxikace organismu se sice doporučuje jako podpora při redukci váhy, ale zde rozhodně mnohem bezpečnější bude obyčejná voda. I přes zjevnou nebezpečnost těchto látek se však najdou lidé, kteří s klidným svědomím doporučí CDS při hubnutí…

Příspěvek z diskuze na MMS fórum
Příspěvek z diskuze na MMS fórum