Web Analytics

Nejlepší spalovače tuků pro ženy: Skutečný účinek nebo placebo?

Sáhodlouhé diskuze najdete na téma „spalovače tuků“. I když se prodávají především v obchodech s doplňky pro sportovce, tak si je častěji kupují lidé, kteří si chtějí usnadnit hubnutí.

My jsme se podívali na ty vůbec nejznámější spalovače tuků, které si ženy kupují, aby si pomohli k lepším a rychlejším výsledkům při redukci váhy. Zároveň osvětlíme i to, zda má vůbec smysl utrácet své peníze za tyto doplňky, když se informace o jejich účinnosti velmi liší.

L-Carnitine: Jasné číslo 1!

Bylo by v dnešní době těžké neslyšet o této látce. Jedná se o jeden z vůbec nejprodávanějších spalovačů tuků. Jednak je to pro svůj účinek, který je založen na schopnosti usnadňovat přenos mastných kyselin do mitochondriální membrány a jejich následnou přeměnu na energii. Zároveň se jedná o aminokyselinu, která je tělu vlastní, takže užívání je bezpečné.

A funguje? Tady se i studie rozchází. Některé uvádí, že rozhodně ano, ale liší se v čase kdy užívat před fyzickou aktivitou, a jiné, že je to zbytečné, protože tělo si dokáže vytvořit samo dostatečné množství. Jisté je ovšem to, že samotným užíváním L-Carnitinu nezhubnete, protože je potřeba pohybu.

L-CARNITINE MAXX 1000CARNILIFE 40000CARNITINE COMPRESSED CAPS
L-Carnitine MAXX 1000

L-CARNITINE MAXX 1000

L-CARNINITNE MAXX 1000 je non-esenciální aminokyselina, která usnadňuje přenos mastných kyselin do mitochondriální membrány a jejich přeměnu na buněčnou energii. Pro tyto jedinečné vlastnosti je L-CARNINITNE MAXX 1000 vhodný jako bezpečný doplněk. Použitím vysoce koncentrovaného L-karnitin tartrátu je zaručeno rychlé vstřebávání a efektivita.

CARNILIFE 40000

CARNILIFE 40000

CARNILIFE 40000 je synergickou kombinací látek, které maximálně efektivně podporují spalování zásobních tuků v tekuté formě. Spolupůsobení L-Carnitinu, koenzymu Q10 a vitaminů B5 a B6 Vám pomůže získat dokonalou figuru.

CARNILIFE 40000 je určen pro: podporu využívání energie z tuků a pro zlepšení energetického hospodaření.

40 000 mg L-karnitinu v balení
120 mg koenzymu Q10 v balení
40 optimálních dávek

CARNITINE COMPRESSED CAPS

CARNITINE COMPRESSED CAPS

1500 mg L-karnitin tartrátu v kapsli. Tato jedinečná forma karnitinu přináší nové možnosti zaručující pohodlné dávkování na pracovišti nebo přímo na sportovišti. Vysoké množství karnitinu v kapsli umožňuje nejmodernější technologie a inovativní postoj k vývoji.

Elegantní balení v blistru vám zároveň zpřehlední dávkování.Vynikající produkt pro pravidelně a intenzivně sportující jedince, kteří kladou důraz na redukci tukové tkáně.

CARNITINE COMPRESSED CAPS je určen pro: podporu spalování tuků a efektivnější využívání zásobních tuků
1,5 g karnitinu tartrátu v kapsli
lehce vstřebatelné kapsle
efektivní využitelnost organismem

Synephrine (synefrin)

Přírodně vyskytující se látka, kterou najdeme v hořkých citrusových plodech. Dnes je však hojně známá z přípravků na hubnutí, kde se objevuje stále častěji.

Strukturou se jedná o látku chemicky podobnou adrenalinu a noradrenalinu, tedy hormonům, které se mimo jiné podílí na rozpadu tukových buněk. Podobné účinky má i synefrin, který podporuje tzv. termogenezi (tvorbu tepla) organismu, což vede ke zvýšenému energickému výdeji. Výhodou je, že termogenní účinek funguje v klidu i při zátěži.

Kofein a guarana

Do stejné skupiny (stimulační spalovače) jako synephrine patří i kofein. Asi není příliš potřeba představovat tento stimulant, který mnozí z nás mají jako legální „drogu“, bez které nemohou ráno fungovat. Obsažen je nejen v kávě, ale i v guaraně.

Kromě nabuzení má vliv na metabolismus, který dokáže zrychlit. Studie navíc uvádí i zvýšení výkonu při fyzické zátěži.

HCA (kyselina hydroxycitronová)

Získává se z dobře známé byliny Garnicia Cambogia, která se používá do přípravku na hubnutí v posledních letech. Má hned několik prokázaných účinků, mezi které patří:

  • Podpora stabilizace hladiny krevního cukru.
  • Omezení chuti k jídlu.

Pomáhá tedy redukovat tvorbu tukových zásob z přijaté stravy tímto způsobem, což může být vítané pokud máte problémy s přejídáním a velkou chutí k jídlu.

CLA (konjugonovaná kyselina linoleová)

CLA je poměrně „nováčkem“ na poli spalovačů tuků. Oproti některým jiným látkám má však mnohem komplexnější působení na lidský organismus. Předpokládá se, že působí na celkovou regeneraci, ale třeba i jako prevence rakoviny.

Přirozeně se tento tuk nachází v hovězím mase a mléčných výrobcích. Nyní se ovšem pro viditelný účinek bere ve formě doplňků stravy. Užívání by mělo přinést zrychlení metabolismu, zabránění opětovnému nabrání tukové hmoty a také tzv. noční spalování tuků. Hodně oblíbené je CLA pro spalování tuku v oblasti břicha.

Bez pohybu se výsledky nedostaví!

Ani odborníci nejsou za jedno, pokud jde o oblast spalovačů tuků. Studie ovšem již řadu pozitivních efektů prokázaly. To ovšem neznamená, že je možné užívat některý z těchto doplňků a pouze sledovat, jak tuky mizí. Jako vždy je potřeba přidat i další úsilí, zde konkrétně hlavně fyzickou aktivitu.

Bylo by těžké odhadovat, jaký podíl může mít na zhubnutí právě některé spalovač tuků, může to být 5 %, ale možná i 30 %. Záležet bude i na tom, jaký máte metabolismus. Jisté je ovšem to, že spalovače tuků jsou pouze podporou. I proto je najdete ve sportovní výživě. Aby vůbec mohli dobře fungovat, je potřeba je správně užívat (pravidelnost, dávka apod.) a mít dostatek fyzické aktivity.