Web Analytics

Nidora – systém přirozeného hubnutí: Podvod nebo zázrak pokroku?

Přípravků na hubnutí je na trhu obrovské množství. Většina z nich jsou nefunkční tablety a prášky, které slibují až zázračné výsledky, které se však nedostavují.

My se však tentokrát zaměříme na známý a kontroverzní přípravek Nidora®, který si bezpochyby zaslouží pozornost. Asi největším překvapením bude, že se jedná o prášek, který se sype na jídlo.

A protože se jedná o přípravek, který stojí cca 1 000 Kč na měsíc užívání, a na internetu jsou na něj rozporuplné reakce, rozhodli jsme se na něj důkladně podívat. Rozebereme si složení i zkušenosti uživatelů.

Princip fungování systému Nidora

Nidora je přípravek, který není zajímavý pouze tím, jak se aplikuje, ale i principem fungování. Je vyroben z krystalů látky, která se nazývá tastanty. Ta poté působí na čichové a chuťové buňky tak, že podporuje rychlejší uvolnění hormonů v mozku, které navodí pocit systosti.

Mělo by se fakticky jednat o jakési „oblbnutí“ našeho těla, tak aby i s malou porcí mělo pocit sytosti. Důkazem, že se nejedná o žádný podvod má být i to, že Nidora je klinicky ověřená. To ovšem zdaleka neznamená, že každý, kdo bude přípravek užívat, zaručeně zhubne.

Faktem je, že tento princip je celkem logický. Dokonce není třeba přestat jíst oblíbená (někdy hodně nezdravá jídla), pouze je posypat a tím, že se sníží chuť ke konzumaci většího množstí, přijmete méně kalorií.

Co Nidora obsahuje

Navštívíte-li např. oficiální stránky přípravku Nidora, tak vás jistě napadne, že takový zázračný produkt může obsahovat nejrůznější škodlivé látky. Ostatně tak to u mnoha „zázračných“ přípravků na hubnutí bývá a jejich efekt může být vykoupen nějakým vedlejším účinkem.

Podívejme se tedy na složení Nidora podrobněji. Prvním sdělením je, že Nidora je bez sodíku, bez cukru, bez kalorií a také bez lepku. A samozřejmě v ní nejsou žádné léky či stimulanty. To nezní špatně, podívejme se tedy na složení:

Bezlepkový maltodextrinFosforečnan vápenatýOxid křemičitýSójový lecitin
Maltodextrin je oligosacharid, který se získává ze škrobu. Je dobrým zdrojem energie, protože si ho tělo přeměňuje na glukózu. Právě proto se, kromě svého uplatnění v potravinářství, těší oblibě u sportovců.

I přesto, že se jedná o zdroj sacharidů, tak ne jednoduchých cukrů. V těle se štěpí pomalu a dodává tak energii po delší dobu. Tělo tak získá potřebnou energii i při menší porci jídla.

Jedná se o vápenatou sůl kyseliny fosforečné, kterou lze nalézt přirozeně v lidském tělě (součást kostí a zubů).

V potravinářském průmyslu se požívá jako přidatná látka – stabilizátor. Je obecně považován za látku bezpečnou.

Patří mezi nejstudovanější látky na světě a jedná se o bezpečné aditivum, které se do potravin přidává pro své absopční účinky.
I když se to nemusí zdát, lecitin je přírodním antioxidantem, který naleznemev každé živočišné buňce a pro lidské tělo je tedy zcela bezpečný.

Samostatně je užíván především pro své ochranné účinky jaterních buněk a také snižování cholesterolu v krvi (za současného zbyšování „zdravého choloresterolu“).

Nidora tedy skutečně neobsahuje nic, co by mělo tělu škodit. Problém ovšem je, že nikde nejsou uvedeny konkrétní podíly jednotlivých složek a tím pádem ani možnost ověřit, zda přípravek může reálně fungovat.

Dávkování a cena

Posypávat byste si měli každé jídlo. A i proto je přípravek Nidora rozdělen na sladký a slaný prášek, tak aby nebyla ovlivněna chuť jídel.

Cena jednoho balení, které má vydržet přibližně měsíc je necelých 1 000 Kč. Dvouměsíční užívání je pak výhodnější a vyjde vás na necelých 1 700 Kč. I tak jsou to však částky, které vyžadují, aby posypání bylo přiměřené.

Možná je překvapivé, že Nidoru lze aplikovat i na takové potraviny jako je hroznové víno či brambůrky. Zde se však doporučuje např. omytí vodou, tak aby prášek na hroznech lépe držel. Do tekutin (tedy nápojů) se však prášek nesype, neměl by údajně žádný účinek.

Prapodivné recenze

Na internetu příliš kladných recenzí o přípravku Nidora nenajdete. Můžete však najít informace o tom, že tento přípravek užívají takové celebrity jako Angelina Jolie, Beyoncé či Lindsay Lohan. To se zdá jako lživé tvrzení, protože právě životaspráva lidí ze showbyznysu je pod drobnohledem a je známo, že mnohé celebrity se udržují náročným cvičením.

I na českém internetu je tento přípravek již známý a hojně diskutovaný. Drtivá většina lidí však po zakoupení a užívání přípravek Nidora označuje za podvod.

Raději NEKUPOVAT!

Nidora je typickým příkladem přípravku, který se z USA dostal až do Evropy, ale budí velké emoce. Podobně se to podařilo například zelené kávě (viz Je zelená káva skutečně podvod?). Oproti ní se však jedná o ještě zázračnější produkt.

Vezmeme-li v úvahu stovky (možná tisíce) negativních zkušeností s přípravkem Nidora, nejasné složení a také důležitý fakt, že podle samotného prodejce nemusí fungovat, pokud je vyšší příjem tekutin (přesné množství raději neurčeno), tak je jasné, že něco takového NELZE DOPORUČIT.

Za cenu, kterou zaplatíte za prášek Nidora lze podpořit hubnutí mnohem efektivněji a především zdravě, protože ubýtek váhy by měl být postupný. Navíc po vysazení se chuť k jídlu vrátí, takže hrozí jo-jo efekt.