Web Analytics

Obézní muž, závislý na fastfoodech, zhubl pro svoji snoubenku

Jason Storer, 34letý muž z Ibstocku ve Velké Británii, měl ještě do nedávna velký problém s obezitou. Stal se totiž závislým na fastfoodovém jídle. Za den dokázal sníst 5 000 kalorií a vše zapíjel limonádou s whisky.

Není tedy žádný div, že se svým životním stylem dostal až na na váhu přes 220 kg. BMI s hodnotou 66 už pouze jasně dokládalo, že jeho obezita je skutečně závažná.

Nadměrná váha Jasonovi způsobovala problémy každý den. „Zasekl“ se i ve vlastním autě, protože se nevešel do mezery mezi auty na parkovišti. Pochopitelně se přidávaly i bolesti kloubů.

Změnit svůj životní styl se rozhodl také po tom, co se na procházce se snoubenkou Lisou během několika málo minut zadýchal a zpotil. Nechtěl, aby ho jednoho dne musela vozit na vozíku, protože nebude schopný se pohybovat už vůbec.

Do hubnutí se pustil naplno a za 2 roky dokázal svoji hmotnost snížit o téměř 100 kg. Kalorický příjem se dostal na zdravých 1 500-2 000 kalorií za den. I přesto, že jí mnohem zdravěji, může si občas dopřát i něco na chuť např. chipsy.