Web Analytics

ODHALENO: Nejlepší diety pro zdraví i hubnutí

Každý rok jsou vyhlašovány nejlepší diety deníkem U.S. News, který je zároveň řadí i do mnoha kategorií. Celkovým vítězem se již po šesté stala dieta DASH, která u nás není tolik známá.

Pro hubnutí i snížení tlaku

DASH dieta byla vytvořena vědci z amerického National Heart, Lung and Blood Institute. Jejím primárním cílem však není hubnutí, ale zdravé stravování, které bude prospívat především srdci. To se daří, protože je oblíbená pro své účinky na snižování krevního tlaku, cholesterolu, při cukrovce, ale i jako pomoc s nadváhou.

Dodržování této diety je překvapivě velmi snadné, protože má jasná pravidla. Základem je hodně ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, nízkotučných mléčných výrobků a libového masa. Vyřazena by naopak měla být sůl, tučná jídla a také vysoce kalorické potraviny.

Překvapivé vítězství v kategorii „Hubnutí“

Celková vítězná dieta je sice skvělý pomocník pro zdraví i hubnutí, ale není to „klasická“ dieta pro hubnutí. Existuje řada známějších diet, které zaručují úbytek váhy a to, co nejrychleji. Překvapivě však nevyhrála žádná z těch, které byste očekávali jako např. Dukanova dieta či Atkinsonova dieta.

Vítězem kategorie „Weight Loss“, která hodnotí pouze diety určené výhradně k redukci tělesné hmotnosti, se stala Weight Watchers Diet. Jedná se o známou společnost, která nabízí různé výživové programy, které pomáhají lidem zhubnout. Je tedy vidět, že nejlepší výsledky přináší diety, které jsou připravované odborníky a co nejvíce individuální.

Rubriky Diety