Web Analytics

Osobní trenérka zhubla 30 kg! Motivuje ostatní a nyní odhalila 10 rad

Melissa Morley je osobní fitness trenérka, které se podařilo zhubnout 30 kg a získat tak skvělou postavu. Tuto irskou studentku by nikdo neznal, kdyby svoje úsilí nesdílela na sociálních sítích i na svém blogu (MORLEYSMOTIVATION), kde se nyní rozhodla odhalit 10 tajemství svého úspěchu, kterými se může inspirovat každý.

View this post on Instagram

Její příběh už obletěl celý svět a k hubnutí v novém roce inspiruje tisíce lidí. Jaká jsou její doporučení, kterými byste se měli řídit, pokud chcete být štíhlejší a zdravější?

1. Síla mysli

Podle Melissy je tento bod právem první, protože základním klíčem k úspěchu, na cestě za zdravějším životem, je správné nastavení mysli. Musíte chtít dosáhnout změny více než cokoliv jiného. Jedině tak můžete dosáhnout cíle. Nebudete-li přesvědčeni a připraveni ke změně, pak se vám to nepodaří a budete muset začínat znovu.

2. Foťte se

Abyste dobře viděli svoji změnu, je potřeba se fotit. Ke starým fotkám postupně přidávejte ty aktuální, ať můžete vidět, jaký pokrok jste udělali. Je to ideální motivace pro období, kdy se hubnutím budete cítit unavení a nepůjde tak rychle, ale pohled na staré fotky vám dodá sílu pokračovat.

3. Malé cíle

Základem každého úspěchu jsou správně stanovené cíle. I Melissa zdůrazňuje, že je potřeba si stanovit raději menší, ale reálné, cíle. Pokud totiž zvládnete měnit svůj životní styl po menších krůčcích, které bude 100% plnit, pak se časem s jistotou dostanete k mnohem větším cílům. Důležitá je také trpělivost, protože „instantní“ výsledky u hubnutí neexistují.

4. Zdravé změny

Ze dne na den změnit svůj dosavadní jídelníček a životní styl, to by nebylo příliš dobré. Proto raději průběžně hledejte alternativy ke svým nezdravým návykům a měňte jeden po druhém. Příkladem může být výměna oblíbeného cappuccina za bylinkový čaj či sušené ovoce za čerstvé. Postupné změny jídelníčku vám zaručí, že vaše tělo nebudu vyžadovat tyto nezdravé potraviny.

5. Předpřipravené jídlo

Lidé často nedodržují stanovená pravidla, protože nemají čas si připravit zdravé jídlo. Abyste nemuseli volit něco nezdravého, je ideální si pokrmy připravovat i 2-3 dny dopředu. Nemusí to být nic velkého, ale předpřipravený salát vám poté přijde vhod. Cílem je, abyste měli po ruce již připravené suroviny a příprava jídla tak trvala pouze chvilku.

6. Vemte si kamaráda

Vše se lépe dodržuje, když na to nejste sami. Může to být někdo z rodiny, přátel či kolegů. Naplánujte si společnou aktivitu, ze začátku to může být obyčejná procházka, později např. běhání. Pohyb vám ve vašem úsilí velmi pomůže, zároveň se však nebudete cítit sami.

7. Zvolte si sport, který vás baví

Pokud se vám už po druhé návštěvě fitness centra nechce pokračovat, pak není důvod se přemáhat. Zvolte si fyzickou aktivitu, která vás bude bavit. Ať už venku či doma, důležité je, abyste to dělali rádi. Jen tak máte jistotu, že toho po čase nenecháte, protože se pouze přemlouváte.

8. Nehladovte

Hubnutí není o tom hladovět a vynechávat porce. Hladovění vede pouze ke krátkodobému úbytku váhy, ale dlouhodobě naopak spíše přiberete, aby tělo mělo dostatečné zásoby. Snažte se jíst 6x denně, zdravé sacharidy, proteiny i tuky. Udržíte si tak správnou hladinu cukru v krvi a nebudete deprivovaní.

9. Voda, voda a zase voda

Každý z nás potřebuje minimálně 2 litry vody denně. Ideální start dne je se sklenicí vody, ať nastartujete svůj metabolismus od rána. Nezapomínejte, že pít vodu ≠ sladké nápoje.

10. Užívejte si to

Může to trvat půl roku, rok a půl, než uvidíte výsledky, ale přijdou! Hlavní je nepřestávat. Užívejte si to, co děláte pro své tělo, dobrý pocit, že žijete zdravěji a máte více energie. Neporovnávejte své tělo s ostatními, protože každý máme jiné předpoklady, ale mějte ho rádi. Uvidíte, že to bude skvělé.