Web Analytics

Podpořte své hubnutí pomocí Facebooku

Na sociální sítě, především nejznámější z nich Facebook, se poslední roky valí jedna kritika za druhou. Ať už jde o bezpečnost, ztracený čas či třeba riziko, že si někdo z práce bude číst, co zde píšete. Pojďme si ale ukázat, jak je možné využít Facebook jako podporu hubnutí.

Základem jsou přátelé

Facebook je postavený na lidech – přátelích. I když s nimi nemusíte chtít sdílet nic hodně osobního, tak při hubnutí to může být velmi nápomocné.

Například můžete přidat aktuální fotky s informacemi o váze apod. a cíl, kterého byste rádi dosáhli. Je to vlastně takový „veřejný závazek“, což vás bude o to více motivovat k tomu, abyste ve své snaze zhubnout vytrvali.

Může se také stát, že najdete někoho z přátel, kdo bude chtít hubnout s vámi. Skupinové úsilí je vždy efektivnější, než když vás nikdo nekontroluje a nemáte žádnou, ačkoliv přátelskou, konkurenci.

Najděte správnou komunitu

Kromě přátel však můžete na Facebooku nalézt i skupiny a nejrůznější stránky, ať už jednotlivců či společností. Právě zde je možné čerpat inspiraci, rady či se přímo zapojit.

Zkušenosti ostatních jsou vždy k nezaplacení a možná vám lidé, kteří se potýkají s podobnými problémy, mohou dobře poradit, protože už si to zažili. Neztrácejte čas a přidejte se k lidem, kteří mají stejný zájem.

Důležité je umět se zeptat. Když anonymně napíšete, že chcete zhubnout a budete chtít vědět jak na to, tak vám těžko někdo správně poradí. Popište svůj životní styl, tělesný stav a jaký je váš cíl. I když je těžké správně zanalyzovat vše přes Internet, tak čím více informací poskytnete, tím lépe je možné vám s hubnutím poradit.


Jak vidíte, tak Facebook skutečně nemusí být pouze neužitečným místem, kde zabíjet čas. Vaše úsilí sice nemusí být všem příjemné, ale zároveň máte možnost zde získat podporu i cenné rady.

Rubriky Hubnutí