Web Analytics

Popcorn je zdravý a navíc zasytí

Nesnesitelná chuť na něco malého, přesně to je často největší nepřítel všech, kdo se snaží hubnout. V takových chvílích saháme nejčastěji po čokoládě, dortících, ale i slaných tyčinkách apod. Pro váhu je však pravidelná konzumace takových potravin velkým nepřítelem.

Naštěstí existuje i alternativa, která je nejen zdravá, ale zároveň i dietní. Popcorn. Možná se divíte, že právě tyto nabobtnaná kukuřičná zrna, ale je tomu skutečně tak. Většina z nás má popcorn spojen především s kinem a podvědomě nám připadá jako nezdravé, i když velmi chutné, jídlo.

Zdravý a dietní

Popcorn je rozhodně jednou z nejzdravějších svačin, které si můžete dopřát. Ze své podstaty se jedná o celozrnný produkt, což znamená i stejná pozitiva jako u ostatních celozrnných potravin. Obsahuje mnoho vitamínů (A, B, E, K a kys. listová), ale také důležité minerály a stopové prvky (železo, draslík a zinek).

Studie navíc ukazují, že popcorn obsahuje podstatně více antioxidantů, než si většina lidí myslí. Sice se to nezdá, ale v jejich obsahu často překoná i ovoce. Obsažené polyfenoly jsou ceněné především jako prevence proti rakovině, osteoporóze, srdečním onemocněním i cukrovce.

Zdraví je jedná stránka popcornu, tou druhou je výživová hodnota. Určitě dobře znáte pocit, kdy se popcornem přejíte, ale přitom to žádné velké množství nebylo. Faktem ale je, že je velmi dietní. Běžná porce (25 g) má sotva 97 kalorií a pouhých 1,1 g tuku. Znamená to tedy, že se můžete zasytit i bez obav z velkého množství kalorií.

Na formě záleží

Aby si však popcorn zachoval výše zmiňované výhody, je potřeba zvolit i správnou formu. Sladký popcorn jistě nebude nic dietního, stejně tak si nevedou nejlépe ani ochucené popcorny do mikrovlnné trouby. Obsahují totiž nezdravý palmový olej a často i další zbytečné přísady.

Ideální je tedy si kupovat pouze zrníčka, ze kterých si snadno vyrobíme popcorn. Ochutit ho můžete dle libosti, obvykle solí či trochou másla, ale všeho s mírou. Pokud jste odvážnější, tak můžete vyzkoušet netradiční chutě. Např. chilli, které navíc může pomoci hubnutí.