Zdá se, že prášky na hubnutí jsou velkým tématem, na které bohužel neupozorňují pozitivní výsledky, ale vážné následky. Po smrti 21leté Eloise Parry, která užívala „podezřelé“ prášky s toxickou látkou se objevil další případ.

Tentokrát se jedná o 20letou Amber Girling, která se právě po úmrtí Eloise rozhodla otevřeně promluvit o užívání těchto prášků na hubnutí. Jedná se o velmi silný příběh, který naštěstí neskončil tragicky.

Užívala 90 tablet týdně

Vše začalo v 17 letech, kdy se Amber stala terčem nelichotivých poznámek od spolužaček, prestože vážila pouze 57 kg. To vyústilo v problémy s příjmem potravy.

Začala držet diety a třikrát týdně cvičit. Nepřineslo to však očekávaný výsledek a proto se rozhodla vyzkoušet prášky na hubnutí. Zanedlouho už polykala na 90 tablet týdně, které si koupila přes Interne i v běžných obchodech.

Brzy však začala trpět bolestmi žaludku a její kůže se zbarvila do žluta. Pomohla jí až starší setra Demi, která ji zavezla do nemocnice, kde si vyslechla, že trpí poruchou příjmu potravy a závislostí.

ambernemocnice

Po 5 měsících na specializované klinice se její váha vrátila do normálu a prášků se od té doby nedotkla.

Nebezpečné prášky DNP

I Amber užívala nechvalně proslulé prášky s názvem „DNP“, které obsahují látku 2,4-dinitrofenol. Tato chemikálie je však určena pro průmyslové využítí.

A následky jejího užívání nejsou nikterak banální. Otravu lze poznat ze želudeční nevolnosti, zvracení, zčervenání pokožky, bolestí hlavy či nepravidelného srdečního rytmu. Ani nižší dávky však nejsou bezpečné, protože z dlouhodobého hlediska mohou vést např. k šedému zákalu, kožním lézím či problémům s nervovou soustavou.

dnp

Úřady, včetně Interpolu, nyní varují, že požití této látky může skončit kómatem i smrtí. To dokazuje tento případ i další, které byly v posledních měsících medializované.

„Téměř jsem přišla o život. Chtěla bych, aby si to lidé dvakrát rozmysleli, než se uchýlí k práškům na hubnutí.“ říká Amber.