Web Analytics

Prášky na hubnutí Xenical

I když je prášků na hubnutí velké množství., tak těch skutečně známých a navíc léků, příliš není. Jedním takovým přípravkem je i Xenical.

A věřte, že tento přípravek od firmy Roche rozhodně není žádný doplněk stravy. Obsahuje účinnou látku orlistat, takže se předepisuje pouze na recept obézním lidem. Je tedy potřeba mít BMI vyšší než 30.

Jak účinkuje

Jedna kapsle Xenicalu obsahuje 120 mg látky orlistat, která zabraňuje vstřebávání tuků v potravě. Jedná se o inhibitor pankreatické lipázy. V těle se nijak nevstřebává, protože působí lokálně ve střevě.

Je-li užíván Xenical, tak až 30 % tuku není stráveno a odchází beze změn stolicí. Sekundárním efektem je snížení vstřebávání cholesterolu. Protože tělo tento tuk nevyužije jako zdroj energie, tak ho ani nemůže přeměnit na tukovou tkáň. Výsledkem je snížení hmotnosti.

Nežádoucí účinky

U prášků Xenical je potřeba počítat s možnými vedlejšími účinky, které se většinou dostaví. Důvodem je, že lék přímo ovlivňuje trávení, respektive ho zamezuje z části.

Nejčastějším problémem je tedy nestrávený tuk, který způsobuje plynatost či olejovitou stolici. Obvykle se objevují především ze začátku, v prvním týdnu, kdy si tělo ještě nestačí zvyknout. Řada pacientů poté tučnou stravu omezí až vyřadí, takže se projevy minimalizují.

Jak se Xenical užívá

Dávkování záleží na lékaři, ale nejčastěji se užívá 1 kapsle 3x denně, společně s hlavním jídlem. Pokud je jídlo úplně bez tuku, je možné příslušnou dávku vynechat.

Cena a dostupnost

Jedno balení obsahuje 84 kapslí, což odpovídá přibližně 1 měsíci užívání. Cena se pohybuje okolo 900 Kč. Dostupný je pouze na lékařský předpis.

Pozor na padělky

Protože se jedná o lék na předpis, mnoho lidí se ho snaží sehnat na internetu. Zde se ovšem velmi často vyskytují padělky originálních léků. V lepším případě neobsahují účinné látky, ale bohužel mohou být i zdraví nebezpečné.

Nemáte-li takové problémy, aby vám lékař předepsal Xenical, zkuste raději některý z volně prodejných léků na hubnutí, které jsou bezpečné a účinné.

Hledáte pomocníka na hubnutí?

Neriskujte své zdraví! Vyzkoušejte Harmoline Fat Blocker, který má složení na přírodní bázi a jedná se o doplněk stravy.

  • Blokuje trávení tuků z potravin
  • Snižuje kalorický příjem až o 20 %
  • Bez předpisu