Web Analytics

Pravda o vlivu vody na hubnutí

Internet je plný článků o tom, že je dobré pít vodu. Ať už několik litrů denně či jen sklenici s citronovou šťávou po ránu. Otázkou však je, zda má obyčejná voda tak významný vliv na metobolismus, abychom mohli shodit několik kilogramů.

Výsledky možná mnohé nepotěší, ale rozhodně nejsou úplně špatné. Samotné pití vody jako „lék“ na nadváhu je mýtus. Pouhým pitím vody se zhubnout nedá. Neznamená to však, že by snad voda nebyla dobrým pomocníkem při hubnutí. Naopak!

Voda má vliv na spalování kalorií – zrychluje metabolismus. Jedna ze studií, které se tímto zabývaly, došla k závěru, že pití dvou sklenic vody před každým jídlem vedlo k vyššímu úbytku váhy. A i mnoho dalších studií hovoří o tom, že pití vody pomáhá při hubnutí.

Jedna z teorií o tom, jak voda pomáhá je založena i na tom, že po vypití vody se většina lidí cítí „plnější“. Ať už je to tak, nebo ne, je jasné, že je lepší pít obyčejnou vodu, nežli slazené limonády i ovocné šťávy, které sice zdravé jsou, ale obsahují hodně cukru.

Noste si vodu všude

U pití vody se většina lidí setká s tím problémem, že když nejsou doma, tak si z automatu „vycvaknou“ nějakou limonádu. Pokud je to pravidlem, pak je značně negativně ovlivněna snaha o hubnutí.

Řešením je nosit si s sebou svojí lahev s vodou. Jednak nemáte důvod si jakkékoli pití kupovat, ale můžete si také kdykoli vodu napustit z kohoutku.

Kohoutková voda je často nejen kvalitnější, ale především nesrovnatelně levnější, než balená. Pitím vody z kohoutku tak nejen můžete pomoci své snaze zhubnout, ale i ušetřit nemalé peníze.

A problém s kupováním balené, abyste měli PET lahve na kohoutkovou můžete vyřešit tím, že si pořídíte moderní ReTap lahev. Je vyrobena z borosilikátového skla, které je vysoce odolné i proti nárazům, a oproti plastům nemůže do vody uvolnit žádné chemické látky.