Web Analytics

Proč do plavek už zhubnout nestihnete?

Léto konečně začalo, takže většina z nás už se těší na zaslouženou dovolenou. Ať už se chystáte do zahraničí nebo zůstanete v ČR, tak jistě budete chtít nachytat bronz a ochladit se ve vodě. Kvůli „faldíkům“ s tím ovšem bývá problém.

Svléknout se do plavek, když není naše postava dokonalá a sami s ní nejsme spokojeni, je obtížné. A právě proto tradičně, několik dní před odjezdem, přichází na řadu panika a hledání způsobů, jak rychle zhubnout do plavek. Pojďme se tedy podívat na všechny důležité aspekty, které určí, zda se vám to může ještě podařit.

Rozhodující je čas

Hubnutí do plavek má ten zásadní problém, že zde prakticky chybí jakýkoliv rozumná doba. 3 dny před odjezdem k moři se s postavou nedá, tedy ve většině případů, dělat vůbec nic.

Týden už je doba, kdy lze nějakých viditelných výsledků dosáhnout. Nelze však očekávat dramatické úbytky, spíše se jedná o formování určitých partií a dílčí úbytek váhy. Ovšem i to vám může přidat na sebevědomí neuvěřitelným způsobem.

Rada: Začněte s co největším předstihem
S hubnutím do plavek je nejlepší začít alespoň několik týdnů dopředu. Zdravé a trvalé hubnutí se může projevit až za několik měsíců, takže dříve = lépe.

Zrádné diety

Když není čas, tak přichází na řadu drastické a nezdravé diety, které často slibují krásnou postavu za 2 dny. Jedná se samozřejmě o nesmysl. Někdy ovšem zafungovat mohou, ale má to velké riziko tzv. jo-jo efekt.

Jo-jo efekt je notoricky známý všem, kteří chtějí hubnout pomocí diet. Zde se snadno stane, že sice k úbytku váhy dojde, ale po příjezdu a ochutnání tamních specialit se váha rychle vrátí a naopak ještě něco málo přiberete. Tuto variantu tedy rozhodně nevolit.

Rada: Hladovět nemá smysl
Vynechat nezdravé jídlo, to ano, ale pořád je potřeba jíst pravidelně a dodat tělu dostatek živin. Zdravou stravu je vhodné doplnit nějakým cvičením.

Prášky na hubnutí

Poslední záchranou, na kterou lidé sází, jsou prášky, které pomáhají hubnout. Bohužel zde většinou funguje reklama, která již nezmiňuje, že je důležité změnit celkový přístup a tyto prostředky jsou pouhou podporou.

Abychom je však nehanili příliš, tak existuje mnoho kvalitní a přírodních doplňků stravy, které např. zrychlují metabolismus. To se při nedostatku času skutečně může hodit, pokud přidáme zdravou stravu a cvičení, tak lze spíše dosáhnout nějakých viditelných výsledků.

Rada: Nespoléhat jen na prášky
Chcete-li podpořit hubnutí prášky, pak je nutné vybírat ty bezpečné viz Velký průvodce prášky na hubnutí a počítat s tím, že se jedná o pouze o podporu, takže je třeba i další úsilí.

Že to nestihnete? No a co. Ani s nějakým tím kilem navíc není potřeba se skrývat. Důležité je si užít a relaxovat, protože i psychika v hubnutí hraje významnou roli. To, že letos nebudete „výstavní“ v plavkách, berte jako motivaci a začněte hubnout již po dovolené, zdravě a dlouhodobě.