Web Analytics

Půldenní dieta umožňuje si dopřávat, ale jen večer

Problémem diet je, že omezují po celý den. Z jídelníčku na delší dobu odstraňují některé potraviny, které nám pak mohou chybět. Nate Miyaki ze San Francisca to však vyřešil chytře se svoji novou dietou.

Většina diet je založena na trendu, že sacharidy jsou špatné. Dochází tedy k jejich co největšímu odstranění z jídelníčku. Populární proteinové diety pak zachází do úplného extrému. Ne každému to však chutná.

Tento problém řeší půldenní dieta, kdy je dietní stravování omezeno pouze na první polovinu dne. Po tu se konzumují potraviny bohaté na bílkoviny. Večer už je možné zvolnit a dopřát normálně sacharidy, tedy např. rýži, těstoviny.

A podle všeho to není založeno jen na náhodě. Podle Miyakiho vychází dieta ze studie uveřejněné v Obesity Journal, která ukázala, že lidé konzumující sacharidy večer spíše zhubli než ti, kteří je jedli přes den.

Nechcete-li se tedy vzdávat třeba italské kuchyně, ale obáváte se o svoji hmotnost, můžete tuto novinku vyzkoušet. Nezapomínejte ale, že to rozhodně neznamená, že se můžete večer „ládovat“ sladkostmi!