Web Analytics

Tasemnice na hubnutí: Risk nebo bezpečná metoda?

Je až neuvěřitelné, kam jsou lidé schopni zajít a čemu všemu uvěřit, když chtějí opravdu zhubnout. Tentokrát není řeč o „síle kamenů“ či „vesmírné energii“, stačí totiž všem dobře známý parazit – tasemnice.

I ty nejšílenější věci se často vrací do módy. Možná se to stane i s tasemnicí, coby prostředkem na hubnutí. Každopádně i v posledních letech jste mohli narazit na zprávy o tom, že to někteří lidé vyzkoušeli a mnoho o tom uvažuje. Je to ovšem bezpečné?

Jak může parazit pomáhat

Hubnutí s tasemnicí je založené na tom, že se tento parazit usídlí ve střevech a bude konzumovat strávenou potravu. A tělo bude hubnout, protože většinu potravy vůbec nedostane. Dalo by se říci, že je to teorie podobná sníženému příjmu, akorát se místo menších porcí méně zpracuje ve střevech.

Vlastně je to na první pohled téměř geniální řešení. Po zhubnutí se parazita prostě zbavíme a je hotovo. Ovšem tak snadné to není.

Místo štíhlé linie dlouhé léčení

Tasemnice je parazit, který je pro naše zdraví nežádoucí. Je tedy zcela logické, že v lékárně ani žádné ordinaci si jej nepořídíte. Ani to však není překážkou pro lidi, kteří po tasemnici touží.

Existují i prodejci, kteří mají takové tasemnice v tabletách a dokonce se chlubí tím, že se po zhubnutí bez obtíží parazita zbavíme. To je většinou zcela lživé tvrzení.
Jelikož se nejedná o nic, co by bylo nějakým způsobem kontrolováno, tak neexistuje jistota, že se do tělo dostane ten správný druh. Naopak to může být jakýkoliv!

A zde začíná velký problém. Hubnutí je totiž ve skutečnosti hladovění, protože tasemnice zároveň brání tomu, aby tělo získávalo z potravy mnoho důležitých látek. Brzy se tedy dostavují nejrůznější potíže, od únavy až po silné průjmy a oslabení organismu.

Léčba tasemnice je zdlouhavá a náročná, protože z těla odchází po kouskách a i z jednoho jediného, který v tělě zůstane může vyrůst nová. To v praxi znamená, že kontroly mohou být nutné i po několik let. Může trvat skutečně dlouho, než lze říci, že je člověk opět zdravý.

Hazard nejen se svým zdravím

Tento způsob hubnutí je zcela za hranicí zdravého rozumu. Člověk, který něco takového podstoupí si zahrává nejen se svým zdravím, ale i se zdravím blízkých lidí. Tasemnice se totiž snadno přenáší i na ostatní členy domácnosti.

Především když existují desítky jiných a bezpečnějších způsobů, jak zhubnout. Neexistují ani žádné pádné důkazy o tom, že by právě tasemnice byla efektivní při redukci váhy.

Rubriky Hubnutí