Web Analytics

Tipy, kde sehnat kvalitní potraviny

To, co jíme, má na naše tělo velký vliv. V dnešní době je však stále těžší se stravovat zdravě, když v obchodech se i to nezdravé tváří jako zdravé či dokonce dietní.

Základem je samozřejmě sledovat dobře to, co nakupujeme. Čtení etiket by mělo být samozřejmostí, protože jedině tak se lze vyhnout zbytečné chemii, přidanému cukru či ztuženým tukům.

Bio a farmářské potraviny

Stále populárnější jsou tzv. farmářské trhy, kde můžete najít potraviny přímo od zemědělců a menších producentů. Zásadním rozdílem je to, že se většinou snaží prodávat poctivé výrobky. Mnohé potraviny pak můžete nalézt i v bio kvalitě, která pokud je skutečná, je už příslibem zdravé stravy.

Je celkem jedno, jestli se vydáte do kamenného obchodu, který se na tento tip zboží specializuje, nebo se projdete na tržišti. V obou případech byste měli pořídit kvalitní potraviny, které vašemu tělu budou prospívat.

Nemáte čas nebo chuť běhat po trhu? Žádný problém. I do České republiky se pomalu a jistě dostávají vymoženosti 21. století, takže není problém si kvalitní potraviny koupit přes internet.

MY FOOD Market

MY FOOD Market
MY FOOD Market je internetový obchod, který se zaměřuje na prodej kvalitních a dobrých potravin, jak z ČR tak ze zahraničí. Všechny položky jsou vybírány podle příného kodexu kvality, který zaručuje, že zde nenajdete žádná zdraví škodlivá éčka (konzervanty, barviva, sladidla atd.).

Pohodlně můžete udělat nákup na celý týden přímo přes e-shop. Najdete zde vše od masa, čerstvých ryb až po ovoce, zeleninu či pečivo. Ať už chcete bezlepkové potraviny, bio či RAW, vše je zde k mání.


Rohlik.cz

Rohlik

Rohlik.cz je online supermarket, který vám nákup přiveze až domů do 90 minut. Sice zde najdeme běžné potraviny jako v kamenných supermarketech, které nejsou zdravé, ale je zde speciální sekce „Farmářské“. Právě zde už jsou poctivé potraviny, včetně bio ovoce a zeleniny.

Kvalitní neznamená drahé

Většinu lidí u nás o zdravého stravování drží především peníze. Pravdou je, že kvalitní a zdravé potraviny mohou stát klidně 2x tolik, co alternativy z nejrůznějších akčních letáků. Koukat se pouze na cenu je ovšem špatný přístup.

Např. některé potraviny lze koupit za poloviční cenu, ale mají v sobě pouze polovinu výchozí suroviny a zbytek jsou přidatné látky a „vycpávky“, aby byla hmotnost větší. Ve výsledku tedy úspora minimální.

Kvalitní potravin/surovin není obvykle potřeba kupovat příliš. Pokud hubnete, je důležité jíst pravidelně a ne velké porce, takže i finančně to nemusí být velké změna. Začít se navíc dá i občasným nákupem kvalitnějších potravin, místo jiných pochutin.