Web Analytics

Twerk: Vypracujte si (nejen) zadeček provokativním tancem!

Twerk je fenomén, který mnohé dodnes šokuje, ačkoli to není nic nového. Naopak se jedná o poměrně starou záležitost, která se však dostala do médií a budí nejrůznější emoce.

Na první pohled připomíná Twerking pohyby, které lze očekávat v podnicích pro dosplělé, kde jsou tyče. Asi tak nepřekvapí, že se jedná o záležitost převážně ženskou. Tento tanec se však proslavil i díky celebritám, např. Miley Cyrus, Rihanna či Beyoncé. U nás však asi nejvíce prostřednictvím kauzy, kdy „twerkování“ bylo v soutěži Miss VŠE.

twerk-vse

Záležitost stará přes 20 let

Mylná je představa, že tanec Twerk je snad něco zcela nového. Už v 90.letech si prvky Twerkingu převzali afroameričané v USA. Vznikaly i taneční skupiny, které tento styl tance zachovávaly.

Ten nám známý mediální zájem a kontroverzní reakce však odstartovalo až vystoupení Miley Cyrus na předávání cen MTV v roce 2013. Lidí ho začali vyhledávat i provozovat. Propagátorkou a zároveň první cvičitelkou Twerku v České republice se stala Anet Antošová.

Co je vlastně Twerk

Twerk se zaměřuje především (nikoliv pouze) na pohyb zadečkem. Zdánlivě jednoduché se u většiny lidí v praxi ukáže jako namáhavé cvičení. Tomu odpovídá i choreografie, která zde existuje a pro začátečníky jsou to snadnější pohyby, zatímco u pokročilých se zapojí všechny svalové skupiny (hýždě, břicho, záda a stehna).

Základem „twerkování“ je pohyb zadečku v podřepu. Jak vypadá Twerking v podání profesionálky se můžete podívat na videu:

… nebo zahraniční tanečnice:

A nelze vynechat ani světoznámý klip Anaconda od Nicki Minaj, kde můžete Twerk také vidět:

Ovšem není to pouze o vrtění zadečkem, protože pokročilé tanečnice přidávají i prvky jako například provaz.

Proč a pro koho je Twerk ideální

U Twerku stačí mít zadek. Nic víc, než vlastní pozadí není potřeba. Je to tanec/cvičení, které mohou provozovat všechny ženy bez ohledu na věk či postavu. Pokud nevěříte, můžete se podívat na YouTube či např. specializovaný web YouTwerk, kolik amatérek se nebojí.

Pro většinu žen je to výzva a zpočátku cítí stud. Dobrou zprávou však může být, že partneři tento tanec přijímají obvykle velmi pozitivně. Hledáte-li zpestření a něco vzrušujícího, pak Twerking může být to právé.

I přesto, že je to tanec, tak se jedná o fyzicky náročné cvičení. Při pravidelném a správném provádění lze takto spalovat kalorie a vypracovat si postavu. Především spodní polovinu těla.