Web Analytics

Úspěch diety závisí na DNA

Jestli se trápíte tím, že je pro vás téměř nemožné zhubnou, i když dodržujete diety „do puntíku“, tak to možná není vaše vina. Vědci nyní tvrdí, že pro některé lidi je z biologického hlediska těžší zhubnout.

Jedná se o pomalejší metabolismus, který vychází z genů. Ve výsledku je tak hubnutí méně účinné i přesto, že dieta je stejná jako u někoho s rychlejším metabolismem.

Při pokusu, který prováděl americký Národní zdravotnický ústav, byl měřen metabolismus 12 obézních lidí před a po půstu. Všichni účastníci měli přísnou dietu, ve které byl jejich příjem kalorií snížen na polovinu na celých 6 týdnů. Výsledkem je, že někteří zhubli méně, než bylo očekáváno.

Metabolismus některých lidí zkrátka kalorie zadržuje, místo jejich spalování. Svalování nemožnosti zhubnout na svou DNA tedy nemusí být nutně výmluvou, ale skutečným důvodem.

Výsledky těchto vědeckých poznatků však neznamenají to, že by někteří lidé zhubnout vůbec nemohli. Pouze to nebude tak snadné, jak by si možná přáli. Patříte-li i vy k takovým lidem, tak máte dvě možnosti:

  1. Svěřit se do rukou odborníků (doporučujeme IndividuálníHubnutí.cz), kteří na základě důkladné analýzy metabolismu sestaví hubnoucí plán
  2. Zrychlit svůj metabolismus některým z volně prodejných doplňků, který je nejvhodnější pro vás zjistíte v článku Velký průvodce prášky na hubnutí
Rubriky Hubnutí