Web Analytics

Záludný tuk na zádech: Jak se ho zbavit?

Tlustá stehna, větší zadek či přebytečný tuk na břiše, to jsou partie, které považujeme za problematické. Jenže i takový tuk na zádech se může stát téměř noční můrou. Dobrý dojem nedělá především v létě a zbavit se ho nebývá úplně nejlehčí. Jaké jsou nejdoporučovanější postupy, jak se ho zbavit?

Strava, strava a zase strava

Je to už „klasika“, ale i když jde o hubnutí tuku na zádech je správná výživa klíčová. Samozřejmě neexistují potraviny, které by snad cíleně odbourávaly tuk v určitých oblastech těla, ale při správném stravování se úbytek projeví i v oblasti zad.

Jóga, posilování či sport?

Obecně doporučované je kardio cvičení, kdy se se spaluje nejvíce kalorií. Záleží ovšem na správné tepové frekvenci, kterou je nutné dodržovat, aby se spalovaly kalorie z tuků nikoliv z cukrů.

Oblíbená jsou však i posilovací cvičení, která se zaměřují na zádové svalstvo. Výhodou je, že tímto způsobem lze poměrně rychle vypracovat partii zad. Bohužel to není způsob, jakým odstraňovat nahromaděné tukové zásoby. Je tedy nutné jakékoliv cvičení kombinovat i s dietním režimem.

Ačkoliv se to nemusí zdát, tak i jóga může být efektivní v případě, že se chcete zbavit tuků. Nutné je vybrat si správné cviky a pravidelně je cvičit. Jako inspiraci můžete zkusit ranní sestavu níže.

Rubriky Hubnutí