Web Analytics

Zázvor a jeho účinky na hubnutí vás ohromí!

Kořen, který většina z nás vyhledává především v období, kdy mají chřipku či virózu, to je zázvor. I když dodnes přesně nevíme, odkud přesně pochází (zda z Číny nebo Indie), jasné je, že má téměř blahodárné účinky na náš organismus.

Pomáhá zklidnit žaludek, povzbudí tělo, ale především má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Navíc by měl zpomalovat některé druhy rakoviny, zásluhou antioxidantu gingerol. Ten je svým složením podobnou látkou jako známý kapsaicin, který znáte z chilli papriček.

Jak funguje zázvor na hubnutí

Zázvor by rozhodně neměl být pouze sezónní záležitostí, především pokud hubnete. K jeho účinkům je totiž možné přidat i to, že zvyšuje tělesnou teplotu a urychluje metabolismus. To má samozřejmě za následek podporu spalování kalorií.

Možná tedy již chápete, proč se přidává zázvorový extrakt jako jedna z účinných látek do celé řady doplňků stravy, které jsou určené na podporu hubnutí. Nemyslete si však, že pomocí zázvoru shodíte desítky kilogramů jen tak. Pokud vám však jeho chuť nevadí, je mnoho způsobů, jak ho pravidelně zařadit do jídelníčku.

Nejen zázvorový čaj

Určitě znáte zázvorový čaj či to, že se kousky zázvoru přidávají k černému/zelenému čaji. To je bezpochyby dobrá volba, jak zázvor konzumovat, ale zdaleka není jediná. Pokud by vám nevyhovovalo pouze pít teplé čaje, tak určitě můžete v létě vyzkoušet i vychlazenou limonádu (domácí pochopitelně) či zázvor jako koření.

Doporučujeme: Zázvorový nápoj: Recept, který rozpouští tuky!

Se zázvorem můžete zcela normálně vařit. Objevuje se v řadě receptů, jednoduchým a chutným jsou např. kuřecí prsíčka na zázvoru. Sušený zázvor je možné přidávat jak do slaných, tak i sladkých jídel. Inspirace najdete na Internetu více než dost, takže věřte, že se tento kořen jen tak neomrzí.