Web Analytics

Žena vážila 300 kg, manžel jí bránil v hubnutí

bettie3

Příběh 24leté Bettie Jo z Texasu je děsivý a velmi smutný. V tak nízkém věku se stala přímo „morbidně“ obézní s váhou téměř 300 kg! A už z fotografií je více, než jasné, že taková obezita je v každodenním životě omezující.

Její manžel Josh jí musel pomáhat se vším, od stravování až po mytí. Paradoxně to byl však právě on, kdo dlouho dobu sabotoval její snahu zhubnout, protože se bál, že by ho poté opustila.

Přejídání jako řešení

Bettie bylo 13 let, když byla sexuálně napadena. Tento hrozný zážitek zcela změnil její život. Začala být naštvaná a nešťastná, ale místo u odborníků našla útěchu v jídle.

Získala pocit, že když bude větší, bude se moci ochránit. Místo toho se však dostala na váhu 180 kg, kdy už nemohla skoro chodit. Výsledkem tohoto přejídání byla sebenenávist s pokusem o sebevraždu.

Manžel nebyl oporou

„Měla jsem neustále bolesti. Moje váha mě zabíjela. Sama jsem nemohla udělat vůbec nic.“, říká dnes Bettie. Nikdo by asi neočakával, že to bude právě sám manžel, který bude odrazovat od řešení problémů.

Sám přiznává, že měl strach z toho, že se může sama pohybovat. Bál se, že by již nemusel být potřebný a Bettie by ho opustila. „Je to jediná žena, kterou jsem kdy miloval“, říká.

Až partnerská terapie a stav ohrožující život dostali pár k operaci. Po té se podařilo váhu snížit o 75 kg, což je výrazný pokrok. Zároveň se i nákupy v supermarketu proměnili, protože oba sledují etikety a pečlivě vybírají, co Bettie (ne)může jíst. Aktuálně vybírá potraviny s větším množstvím proteinů.