Web Analytics

Ženy nejvíce hubnou ve 25 a přibírají ve 30

Zajímavé výsledky přinesl průzkum společnosti FORZA, která vyrábí přípravky na hubnutí. Podle jejich zjištění jde nejsnáze hubnout ženám ve věku 25 let, kdy mají relativně více volného času a také peníze na permanentku do fitness centra.

O pět let později, tedy po 30 roku života, se ženám váha spíše vrací a s rostoucím věkem je hubnutí těžší. Musí se totiž starat o více věcí (např. děti) a nemají dostatek času se věnovat svému tělu. Více tedy potřebují pomoc od někoho dalšího.

V průměru drží žena před 30 rokem života asi 8x dietu, zatímco po 30 roku už jen 6x. I váha je v průměru o 2 kilogramy vyšší.

Není to ve skutečnosti až tak překvapivé a většina žen se v tomto problému jistě najde, ale neznamená to, že by snad hubnutí v pozdějším věku bylo nemožné. Vhodné je samozřejmě začít co nejdříve a nastavit si zdravý životní styl, tak aby nebylo nutné držet žádné diety. Pokud není čas, je ideální najít odborníka, který připraví plán hubnutí na míru a ušetří tak drahocenný čas, který lze věnovat něčemu jinému.

Rubriky Hubnutí