Web Analytics

Zhubnete a pak uděláte zásadní chybu! Kvůli čemu se kila lidem vrací?

Také jste se v poslední době vrhli na hubnutí? Pak jste možná nadšení, že vaše snaha ve fitness centru a zdravější jídelníček přináší první výsledky.

I méně zásadní změny v životním stylu dokáží během několika týdnů přinést viditelné zeštíhlení problémových partií a snížení tělesné hmotnosti. Následuje však velmi důležitá fáze, kdy je potřeba si tento výsledek „pojistit“, zde ovšem mnoho lidí chybuje.

Zhubnout znamená vydržet

Jestli čekáte, že po týdnu cvičení se vejdete do starých šatů, tak budete asi dost zklamaní. Hubnutí je proces, který u každého jednotlivého člověka vyžaduje jinak dlouhou dobu. Někdo má metabolismus rychlejší a někdo potřebuje více času/úsilí. Lepší je proto počítat alespoň s několika týdny.

Tělo potřebuje čas, aby si na nový režim zvyklo a přizpůsobilo se. Pokud jste například doposud nejedli pravidelně a dietně, pak si tělo vytvářelo tukové zásoby. A stejně jako to nedělalo ihned předtím, tak ani nyní nezačne odbourávat tuk hned po prvním „dietním jídle“, ačkoliv bychom si to všichni přáli.

Největší chyba: PŘERUŠENÍ

A jaká je tedy ta vůbec nejčastější chyba, která vede k tomu, že lidé se opět dostanou na původní váhu? Souvisí to s výše uvedeným. Hubnutí je o tom „vydržet“ a to i po tom, co se nám podaří dosáhnout stanoveného cíle.

Lidé zhubnou do plavek, pak se vydají na 14denní dovolenou k moři, a rázem přestávají se vším úsilím. Je potřeba se přeci odměnit… to sice ano, ale ne tím, že se vrátíme k nezdravému stravování a nebude vůbec přemýšlet nad tím, co jíme.

Pochopitelně se na dovolené nechce lidem cvičit, jak byli doposud zvyklí, či jíst dietně, když by raději ochutnávali místní kuchyni. Jenže i během krátké dovolené můžete nabrat všechna shozená kila.

Pamatujte tedy i na to, že je potřeba se odměňovat s mírou. Úplně přestat s hubnutím po dobu volna s tím, že opět začnete, až se vrátíte je jedna z největších lží, které můžete sami sobě namluvit!