Web Analytics

Zhubněte jednou provždy: Bestseller od Antónie Mačingové

Řada ocenění, dotisků a nová vydání, to je jedna z vůbec nejprodávanějších knih, které se týkají hubnutí. Internet je navíc plný pochvalných recenzí na Zhubněte jednou provždy od slovenské autorky Antónie Mačingové.

Blíží se období, kdy mnoho z nás začne přemýšlet o očistě svého organismu. Každý rok tisíce lidí zvolí právě 28denní stravovací program, který by jim měl vrátit energii, pomoci vypadat lépe i se uzdravit. Zaslouží si však tato publikace místo v knihovničce každého, kdo se snaží nejen zhubnout, ale i detoxikovat své tělo?

Kdo je Antónie Mačingová

Mgr. Antónie Mačingová žije na Slovensku, kde vystudovala UPJŠ, obor Andragogika. Už mnoho let se zabývá účinkem stravy na lidský organismus, především pak očistný a ozdravující efekt. Své poznatky se navíc snaží předávat jednoduchou a srozumitelnou formou ve svých knihách.

Své texty publikovala v řadě časopisů pro ženy, občasnících zdravotních pojišťoven a stále je častým hostem televizních vysílání. Mimo to však pořádá i vlastní přednášky a školení.

Publikovala:

  • Zhubněte jednou provždy
  • Schůdková metoda hubnutí
  • Harmonie zdraví, krásy a vitality

28denní detoxikační plán

Základem knihy Zhubněte jednou provždy je unikátní a stále oblíbenější výživový plán, který trvá 4 týdny. Jeho cílem je především detoxikovat lidský organismus. Po jeho absolvování byste se měli cítit „naplněni životní energií“, zároveň by se měly upravit i zdravotní problémy a výrazně poklesnout hmotnost. Na rozdíl od jiných diet však bez trápení hlady.

V knize naleznete:

  • 28denní program harmonizace organismu
  • Stupňovou metodu hubnutí (aktualizované vydání)
  • Semaforové stravování
  • Měsíční program podle semaforového stravování
  • Rady stravování podle krevních skupin
  • Ukázka svátečního stravování (s využitím receptů uvedených v knize)

Jak vidíte, tak je to skutečně kniha plná rad. Není divu, že se stala bestsellerem roku 2013 v kategorii „Zdraví a životní styl“. I přesto, že je často prezentována jako efektivní dieta, tak program má mnohem větší cíle. Správné stravování by mělo pomoci i s takovými obtížemi jako je zlepšení krevního obrazu.

I když přináší kniha zcela nový jídelníček, tak není nutné se bát toho, že byste byli nějak výrazně omezováni. Základem je naučit se pravidelnému stravování. Jídla by měla být připravena z kvalitních surovin, ideálně z těch v BIO kvalitě. Aby byla detoxikace skutečně účinná, je nezbytné zkombinovat to s dostatkem tekutin, ideálně 3-4 litry obyčejné vody denně.

Spousta pozitivních ohlasů

Podíváme-li se na recenze knihy i samotné „diety“, pak najdeme stovky, možná tisíce, pozitivních ohlasů. Lidé si pochvalují především to, že se jim podařilo zhubnout několik kilogramů za měsíc. Nemalá část hodnotí kladně i vliv na krevní obraz a celkové zlepšení zdravotního stavu.

Lidé své zkušenosti sdílejí v diskuzích, na sociálních sítích, ale i prostřednictvím videí. Některá jsou pouhé názory „amatérů“, zatímco jiné slouží přímo jako propagační materiály samotné knihy.

Ať je to jakkoliv, tak pravdou je, že se kniha těší obrovskému zájmu. Pokud vás její koncept zaujal, tak byste měli vědět i o často zmiňovaných negativech. Mezi méně zásadní připomínky patří především nutnost hodně vařit. Objevuje se však i kritika samotného složení jídelníčku, kdy se může zdát nevyvážený a chudý na bílkoviny. Mnoho lidí si tedy vybere pouze část rad.

Rubriky Diety