Web Analytics

Zhubnout: Druhé nejčastější novoroční předsevzetí

„Přestat kouřit“ a „zhubnout“, to jsou 2 nejčastější novoroční předsevzetí, která si lidé dávají. Jenže to, co se zdá reálné na 1. ledna, to je o týden později často zapomenuto. Jen 8 % lidí dokáže své předsevzetí dodržet, 25 % to dokonce vzdá už první týden!

Určitě nechcete patřit k většině, které se to zkrátka nepodaří. S kouřením vám nejspíše nepomůžeme, ale dobře víme, jak těžké může hubnutí být. Ale také dobře známe postupy, které zaručeně fungují a vaše předsevzetí tak může být 100% dosažitelným cílem.

Dejte si reálný cíl

Budete-li chtít zhubnout 50 kg, tak to bude téměř nedosažitelný cíl. Bude trvat řadu měsíců, než se přiblížíte k nějakým viditelnějším výsledkům. Je tedy vysoce pravděpodobné, že jej nedokážete splnit, ačkoliv reálně zhubnete. Místo úspěchu si však budete myslet, že jste selhali.

Když si však už ze začátku zvolíte mnohem menší cíl, tak ho snadno zvládnete splnit. To vás motivuje a laťku můžete zvyšovat. Stále budete motivováni a nakonec se dostanete až k vysněnému cíli, který by se normálně zdál nemožný.

Nebuďte na to sami

Nesdělujete své předsevzetí ostatním? Hubnete sami, bez parťáka? Pak je těžké uspět. Sliby, které dáte svému okolí jasně na vědomí, se mnohem hůře porušují, než ty, o kterých víme pouze sami.

Že nemáte v okolí nikoho, s kým byste se mohli motivovat při hubnutí? Bez problému. Zkuste výživové specialisty. Oni dobře ví, že i psychika má na hubnutí velký vliv. Když se nic neděje, je potřeba slyšet, že jste na správné cestě a mít zpětnou vazbu o tom, jak si vedete. Proto je udržování motivace jedním z pilířů jejich práce. A úspěch je potom téměř jistý!

Rubriky Hubnutí