Web Analytics

Zhubnout i více než 10 kg během pár týdnů lze!

„Když hubnout, tak pořádně a rychle“ – asi nějakým takovým heslem se řídí mnoho lidí, kteří na internetu hledají rady, jak rychle zhubnout. Mezi aktuálně nejvyhledávanější patří fráze:

rychlé hubnutí 14 kg

Ono pro většinu lidí je téměř nadlidský úkol shodit např. 10 kg. Je to taková výrazná meta, která u mnoha lidí může být velmi výraznou změnou i na první pohled. Pojďme se tedy podívat na to, jak je možné zhubnout rychle i větší objem a zda je to vůbec reálné.

Čím víc kilo, tím rychleji

Asi není třeba příliš vysvětlovat, že shazovat 14 kg bude zcela jiný problém pro člověka, který váží 85 kg a pro někoho, kdo má 130 kg. Obecně obezní člověk, který začne s nějakou účinnou změnou životního stylu, může během několika týdnů ztratit i desítky kilogramů.

U hubenějších lidí, kteří mají např. pouze lehčí nadváhu několik týdnů zaberou třeba jen jednotky kilogramů.

Nemá smysl zaměřovat se na kilogramy

U hubnutí není příliš dobré si dávat explicitní čísla. Určit si, že zhubnete např. zmíněných 14 kg, může vést k tomu, že tohoto cíle nedosáhnete a další úsilí vzdáte i přesto, že výsledky jsou jinak dobré.

Daleko smysluplnější cestou je snaha o nějakou trvalou změnu jídelníčku a životního stylu, tak aby výsledky byly viditelné, ale především trvalé. Rychlé hubnutí ve většině případů vede k jojo efektu, nebo i poškození zdraví při některé z drastických diet.

Nehubněte svaly

Zásadním problémem při hubnutí nějaké stanovené váhy je i fakt, že aby bylo dané mety dosaženo, musí někteří lidé shodit nejen přebytečné tuky, ale také svaly. A to je špatně.

Jako laik nemáte možnost si doma změřit, kolik podkožního tuku máte a zda je tedy takové množství kilogramů realné zhubnout bez hubnutí svalů. Je tedy třeba navštívit nějakého výživového poradce, kde může být provedena tzv. nutriční typologie. Na základě důkladné analýzy individuální stavy těla zjistíte, jaký je poměr tuky/svaly.

Výhodou je, že pobočky jsou v dnešní době dostupné prakticky každému a cena je v řádu stokorun. Rozhodně se tedy vyplatí zvolit právě tuto cestu, která zaručuje především trvalé a zdravé hubnutí. Možná zjistíte, že chcete zhubnout nesmyslně moc kilogramů, což jistě potěší, že nemáte takovou nadváhu, jak si možná myslíte. 🙂

Rubriky Hubnutí